Opinia Honda CR-V Elegance 2.0 150KM (benzyna) kombi 2007r., ocena użytkownika (s7a)

Honda CR-V Elegance 2007r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-04-18

Za mały zbiornik paliwa ogranicza zasięg. Spalanie jak na gabaryty auta i moc silnika bardzo przyzwoite. Przy stosowaniu zasad eco jazdy można zejść zdecydowanie poniżej 10 l w mieście. Tym autem da się jeździć na 6 biegu przy 60 km/h

Jeżeli szukasz komfortowego auta o niebanalnym wyglądzie do uniwersalnych zastosowań, to CR-V jest dla ciebie.

Bardzo fajne auto o bardzo uniwersalnych zastosowaniach. I dla rodziny i dla firmy. Daje komfort poruszania się w niemal każdych warunkach. Zarówno miejskie "wertepy" jak również autostrada i delikatny teren są dla CR-V żywiołem. Nie wspomnę o zimie. Ta z 2009/2010 dała nam srogo w kość. Dzięki mojej CR-V nie miałem najmniejszych problemów z dotarciem do celu nawet w bardzo trudnych warunkach. Nie jest, to auto idealne. Lepszy układ kierowniczy, mocniejszy silnik, szybki automat i byłoby blisko doskonałości.

Układ kierowniczy świetnie sprawuje się w jeździe miejskiej. Wszelkie manewry i parkowanie nie nastręczają żadnych problemów. Poza miastem jest nieco gorzej. Nadmierne wspomaganie przy większych prędkościach i słaba precyzja. Jest lepiej niż u większości konkurencji ale do ideału daleko.

Fajny, elastyczny silnik. Zmienne fazy rozrządu dają możliwość bardzo spokojnej, oszczędnej i płynnej jazdy miejskiej oraz bardzo dynamicznej jeżeli zachodzi taka potrzeba. Oczywiście, tradycyjnie dla Hondy, dynamicznie zaczyna się robić od 3,5 tys. obrotów. i-VTEC zmienia fazy przy 4 tys. dając wrażenie podobne do uruchomienia turbiny. Jazda CR-V w tej konfiguracji wymaga częstej zmiany biegów.

Sprężyste i jednocześnie komfortowe zawieszenie daje sporo frajdy z jazdy po naszych dziurawych drogach. Auto pewnie pokonuje zakręty, nie przechyla się w nich. Gdyby układ kierowniczy byłby precyzyjniejszy szybkie pokonywanie zakrętów było dziko przyjemne. Zawieszenie pracuje stosunkowo cicho. Wyciszenie jest dobre choć mogłoby być lepsze szczególnie w zakresie odgłosów toczących się kół. Fotele z przodu są komfortowe i nie męczą nawet na długich trasach. Brakuje im jednak precyzji ustawień. Podłokietniki powinny być szersze. Tylna kanapa, bardzo funkcjonalna jest jednak mało wygodna. Pasażerowie na dłuższej trasie czują dyskomfort.

Miejsca z przodu i z tyłu jest dużo. Zupełnie płaska podłoga z tyłu daje dodatkowy komfort oraz możliwości wykorzystania miejsca. Liczba schowków i ich rozmieszczenie jest wystarczająca. Tragicznie rysujące się plastyki. Progi przy drzwiach i bagażniku, miejsca najbardziej narażone wykonane są z miękkiego i rysującego się tworzywa. Paskudnie to wygląda. Wnętrze jest bardzo funkcjonalne i pozwala na dużą dowolność kształtowania przestrzeni użytkowej. Wzór do naśladowania.

Wydajne i skuteczne ogrzewanie i schładzanie wnętrza. Nawiewy na tył są umieszczone jedynie pod przednimi fotelami (są w brew temu co piszą niektórzy, że ich nie ma w ogóle).

Widoczność do przodu znakomita. Do tyłu jest gorzej ale wielkie lusterka boczne + czujniki cofania załatwiają sprawę w 100%. Nie mam żadnych problemów z precyzyjnymi manewrami tyłem.

To Honda i w tym zakresie zachowuje się tak jak na tę markę przystało.

Wszystkie drobiazgi, które były robione w ASO zostały wykonane w ramach gwarancji. Efekt lejącej się na głowę wody z otwartej klap bagażnika również.

Mało precyzyjny układ kierowniczy, troszkę za słabe wyciszenie

Fajny silnik i przeniesienie napędu na 4 koła.

Paweł