Opinia Honda HR-V napęd na przednią oś 1.6 105KM (benzyna) terenowy 2000r., ocena użytkownika (r8x)

Honda HR-V napęd na przednią oś 2000r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

data oceny: 2010-02-21

Nigdy nie testowałem go na trasie lub tylko w mieście a trzeba coś tu wpisać bo system nie chce zapisać opinii. Ogólnie latem 7 z przodu, zimą 8 z przodu.

Przy zakupie z napędem tylko na przód trzeba sprawdzić czy auto nie ma usterek powypadkowych i czy było regularnie serwisowane. Generalnie jest nie do zajechania.

Trzeba pamiętać, że silnik nie posiada płynnej regulacji luzów zaworowych i trzeba raz na pół roku wykonać regulację ręcznie. Reszta jak w innych modelach.

Młodym ludziom, którzy nie zamierzają jeździć po głębokim terenie, rodzinom z małym dzieckiem i wszystkim osobom, które muszą jeździć po drogach na terenie naszego kraju.

Auto jest doskonałe do jazdy po naszych miastach. Wsokie, sztywne zawieszenie jest idealne do tego celu. Mam żonę i dorastającą córkę. T autko służyło nam dzielnie przez 4 lata. Gdyby dalej było w produkcji to już bym jeździł 5-cio drzwiowym modelem wyprowadzonym z salonu ale z napędem tylko na przód.

Auto z napędem tylko na przód. Zawieszenie "twarde" ale tak właśnie ma być. Po 190000 km jedynie zaczęły siadać gumowe końcówki na drążku reakcyjnym (2x40zł). Pikuś:-)

Silnik Hondy wysokoobrotowy - nic dodać, nic ująć. Jest tak prosty, że nawet luzy zaworowe trzeba ustawiać ręcznie. Traktuję to jako zaletę. Nie lubię aut przekombinowanych.

Szczerze mówiąc pow. 4 tyś. obrotów zaczyna być głośno. Fotele trochę spartańskie. Ale całość jest taka jaka powinna być w tym aucie.

Z bagaznikiem szału nie ma. Z tyłu nie siedzę więc jest mi to obojętne.

Wentylacja i ogrzewanie bez uwag.

Z przodu jest kłopot z słupkami. Tworzą "pole martwe" i trzeba uważać, żeby nie trafić np. pieszego. Lusterka boczne - rewelacja. Będę za nimi tęsknił.

Bez uwag.

Koszty naprawy w nieautoryzowanym serwisie są do przyjęcia.

Boczne słupki przysłaniają bardzo duży promień widoku z przodu. Jest to jak zadra w ...

Jest wiele rzeczy, które mnie zaskoczyły pozytywnie ale niezawodność to chyba najważniejsza cecha, która od pewnego momentu zaczęła mnie wręcz fascynować w tym autku.