Opinia Honda Jazz JHM/GE6 1.4 100KM (benzyna) hatchback 2009r., ocena użytkownika (x6f)

Honda Jazz JHM/GE6 2009r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-02-14

Mam ciężką nogę więc spalanie mnie nie interesuje 8.5 nie przekroczyłem nigdy.

JHM produkcja Japońska (była jeszcze Chińska i Wielka Brytania)i delikatne niedoróbki w tych fabrykach niestety.

Jest to auto dedykowane dla młodego pokolenia.

Przesiadłem się diesla na benzynę i do diesla już nie wrócę nigdy.-20 pali na dotyk,rozrząd łańcuszek czyli bezobsługowy silnik,małe spalanie,w miarę dynamiczny ale mi brakuje ze 30KM jak chce się poszaleć w miarę możliwości to kręcić do 6000tyś.jedyne rozwiązanie.Funkcjonalność,aranżacja wnętrza,wyposażenie seryjne,przestrzeń w środku biją konkurencję.

Pewne prowadzenie,układ kierowniczy precyzyjny,hamulce ostre,bezproblemowe parkowanie wciśnie się wszędzie

5 bieg możemy wrzucić przy 60km/h i samochód jedzie.Honda wprowadziła wskaźnik przełączania biegów ekonomicznej jazdy i to działa.Bardzo dobra sprawa jak dużo jeździ się po mieście.Natomiast w trasie przy tej prędkości i na tym samym biegu nie próbujmy wyprzedać.Może być niebezpiecznie.

Jak dla mnie resorowanie w sam raz.Fotele przednie dobrze trzymają na boki i są wygodne wersja elegance.Przy 120 km/h robi się już głośniej.

Z tyłu więcej miejsca na nogi niż w audi a4 avant.Miałem więc mam porównanie.Aranżacja wnętrza bije na głowę auta z klasy średniej.Przewoziłem już górala w pozycji stojącej i mebel o długości 2,20cm z zamkniętą klapą.Siedzenia tylne nazwane przez Honde magic są najlepszym rozwiązaniem pod względem funkcjonalności i bije konkurencję na głowę.

No i tutaj rozczarowanie nie może do samego nagrzewania a do wentylacji nadmuchu.Słabo Jazz'ik dmucha nawet na max. pozycji nawiewu szybki często są zaparowane.W tej jak i poprzedniej generacji wada niestety.Trzeba podpierać się często klimą.

Widoczność do przodu jak i do tyłu jak ktoś ogarnia ogólnie jazdę to czujniki parkowania są zbyteczne.A co do lusterek :) Mam wersję z migaczami i el.się składają a tafla lustra jest tak duża że można spokojnie się golić :)

Elektryka i elektronika jak na razie żadnych problemów.Oby tak dalej.

Niezawodność to duży atut Jazz'a

Dominik