Opinia Honda Prelude 2.3 160KM (benzyna) coupe 1995r., ocena użytkownika (r6f)

Honda Prelude 1995r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

data oceny: 2010-02-21

spalanie dość spore, szczególnie jak się ma ciężką nogę :P w zimę bez zasłaniania chłodnicy 15 litrów na spokojnie :)

najlepiej pojechać do serwisu hondy. niech obejrzą a nawet zapłacić za przegląd :) przy poj. 2,3 bardzo ważny jest silnik. czy bierze duże ilości oleju czy ma wycieki. Mój silnik umarł i musiałem wstawiać nowy. nie należy to do tanich rzeczy :/ najlepiej wziąć 2.0 lub 2.2 vtec.

przy pojemności 2,3 pilnować oleju. dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie czujnika. osobnego zegara, który będzie nam wskazywał ciśnienie oleju. fabryczna kontrolka zapala się w momencie jak już z silnika nic nie zostaje :/ u mnie kontrolka się zapaliła jak już w silniku dzwony biły.

lubiącym i kochającym jazdę jaką te auto proponuje. mimo swojego wieku zamyka licznik czyli ponad 200km/h bez problemu. pod warunkiem, że nie było katowane wcześniej i jest zadbane. w przeciwnym razie nie radzę aż tak nim poginać :)

zamierzam kupić kolejna preludkę :) baardzo dobre autko :)

bardzo dobrze się prowadzi, pięknie bierze zakręty. układ kierowniczy na 5+ hamulce- tarcze przód i tył. dobre klocki i nie ma takiej opcji żeby źle hamowało. parkowanie - miałem Prelude z systemem 4WS. tylne koła są skrętne- parkuje się jak sztaplarką po prostu bajka.

elastyczność i skrzynia - jak najbardziej ok. silnik- no właśnie. silnik o poj.2,3. trzeba uważać na olej. i to bardzo! przyśpieszenie bardzo ładne :)

resorowanie bez obciążenia- bardzo dobre z obciążeniem już ciut mniej pozytywne bo zawieszenie jest sztywne :) fotele przednie - kubełki, nawet wygodne, choć mi brakowało podparcia dłuższego pod udami. tylne fotele w mojej Preludzie.. hmm to były raczej foteliki dla dzieci :P jazda z kompletem pasażerów i pełnym bagażnikiem nie sprawia problemów :) wyciszenie dobre - przechodzi przez nie pomruk silnika i wydechu :)

z przodu dużo miejsca dla kierowcy i pasażera, czego nie można powiedzieć o tyle :P ergonomia bardzo dobra - wszystko pod ręką. jakość materiałów bardzo dobra jak na tamte lata produkcji- w mojej nic nie skrzypiało ani nie piszczało. aranżacja? hmm - można z tylu przewieźć choinkę w doniczce :D karoseria a w szczególności jej linia- bajka. jeżeli gdzieś wychodzi rdza. to znaczy, że autko było przetarte :/

nie miałem w niej klimy. auto było czarne ale połączenie szyberdachu i nawiewu dawało bardzo dobry rezultat :)

widoczność z przodu- bdb ( no i ta długa maska :D ehh miodzio) z tylu już trochę gorzej - wysoko szyba ale idzie się przyzwyczaić. lusterka- uzupełniają brak dostatecznej widoczności w tylnej szybie. jak się je dobrze ustawi to widać w nich bardzo ładnie.

szyby el. bez zarzutu. trochę kłopotów było z kostkami itd. dużo czyszczenia. prędkościomierz jeżeli nie działa to nie dajcie sobie wmówić że to wina linki :P tam czegoś takiego nie ma xD wystarczy wygrzać płytkę z licznika by poprawić styki i już jak nowy :)

awaryjność mała. no chyba że padnie silnik to już gorzej ;/