Opinia Hyundai Elantra sedan 1.6 128KM (benzyna) sedan (limuzyna) 2016r., ocena użytkownika (25z3)

Hyundai Elantra sedan 2016r. - opinia użytkownika

data oceny: 2016-11-05

Automatyczna skrzynia.

Osobie ceniącej wygodę, komfort, przestrzeń, niezawodność i przyjemność z oglądania codziennie rano ładnego auta.

W 2014 roku kupiłem nową Elantrę wersja Comfort po lifcie. Jeździłem nią prawie dwa lata. Byłem z niej bardzo zadowolony. Auto przestronne, komfortowe, z dobrym i oszczędnym silnikiem, dobrze wyposażone. Jesienią tego roku postanowiłem, że następny samochód będzie miał automatyczną skrzynię biegów. Ponieważ Hyundai w 2016 roku wprowadził całkowicie nowy model Elantry, bez chwili wahania zamówiłem takie auto z automatem w wersji Comfort. Chcę podzielić się swoimi uwagami, które być może ułatwią niektórym podjęć decyzję co do zakupu Elantry. O wyglądzie nie będę pisał, bo każdemu może się podobać co innego. Pierwsza zauważalna różnica pomiędzy starą a nową Elantrą to zdecydowanie jest ciszej w kabinie, karoseria jest sztywniejsza /chwali się tym producent w folderze reklamowym/, a zawieszenie lepiej wybiera nierówności i lepiej się zachowuje przy nagłej zmianie kierunku jazdy. Nigdy wcześniej nie jeździłem autem z automatyczną skrzynią biegów. Po tygodniu jazdy zapomniałem co to manualna skrzynia. Jazda z automatem to duża frajda. Silnik 1,6 benzyna daje radę. Nie ma najmniejszych problemów z przyspieszaniem i wyprzedzaniem. W mieście jeżdżąc na krótkich odcinkach spala 10 l/100km /komputer pokładowy bardzo precyzyjnie pokazuje rzeczywiste spalanie/. Jakie było moje zaskoczenie gdy zatankowałem bak do pełna, zabrałem trzech pasażerów, przejechałem zgodnie z przepisami drogowymi /prędkość/ 400 km i zatankowałem auto ponownie. Tak jak wskazał komputer, spalanie wyniosło 5,7 l/100 km. Muszę dodać, że nie mam tzw. "ciężkiej nogi" i staram się przyspieszać łagodnie. Auto ma fajne radio z intuicyjną obsługą i współpracujące z kamerą cofania. Automatyczna klimatyzacja jak i ogrzewanie działają bardzo sprawnie. Fajną opcją, którą posiadam są podgrzewane przednie fotele /rzadko korzystam/ oraz podgrzewana kierownica /często korzystam/. Wspomnę jeszcze o układzie kierowniczym. Pracuje lekko i precyzyjnie. Hamulce, to prawdziwe żyletki. Przesiadając się z innych modeli trzeba się do nich przyzwyczaić. Inaczej leci się na szybę przez pierwsze dni jazdy nową Elantrą. Podsumowując nowy model Hyundaia Elantry jest autem dużo lepszym w porównaniu z poprzednikiem. Jazda nim przynosi wiele satysfakcji, zwłaszcza z automatyczną skrzynią biegów. Z czystym sumieniem mogę ten model polecić każdemu, kto lubi wygodne, ładne, dobrze wyposażone auto, z długą gwarancją w rozsądnej cenie. Wojtek

Skrzynia automatyczna działa bez zarzutu.

Ciszej niż w poprzedniej wersji i bardziej komfortowo.

Poprzednią Elantrą jeździłem prawie dwa lata bez awarii.

Cisza w kabinie, pewność prowadzenia, działanie automatu, ergonomia wnętrza, spalanie.

Wojciech