Opinia Hyundai Trajet osobowy 2.0 2,0CRDI16V 113KM (olej napędowy) van 2002r., ocena użytkownika (qpm)

Hyundai Trajet osobowy 2002r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 2.0 2,0CRDI16V 113KM (olej napędowy)

data oceny: 2010-02-19

Oczywiście przy jeżdzie bez większych szaleństw do 120km.Ja mam automat to przy prędkościach 140-160 spalanie jest w granicach 12l.

Czy wszystko działa ,nawet żaróweczki w środku,wyłączniki,klima,obejrzec karoserię,chociaż sprzedający i tak zamaluje wszystkie rysy.Najlepiej kupowac z żoną,dziewczyną,kobietą,a to dlatego,że kobiety zwracają uwagę na detale,które my nie widzimy,zauważone nawet usterki mogą pomóc przy targowaniu ceny

Po zakupie wymienic filtry olej,często sprawdzac poziomy płynów,itp.

Wszystkim z większą rodziną,potrzebującym wygody przy wsiadaniu i wysiadaniu,przestrzeni bagażowej,

Samochód posiadam 2lata.kupiłem z przebiegiem 152000km obecnie 17170km. Lubię go,na razie sprawuje się dobrze,nie psuje się.Jeżdzi się dobrze,wygodnie,dobrze trzyma się drogi hamulce super,dużo miejsca w środku,potrzeba przewieśc bagaż nie ma problemu.Automat w mieście super nie ma tego wajchowania chyba że ktoś lubi.

Bardzo dobrze trzyma się szosy.hamulce rewelacja ,oczywiście mówimy o sprawnych.Układ kierowniczy solidny,Do parkowaniu potrzeba więcej miejsca co oczywiste przy większym aucie.Przy wyjeżdżaniu zachowac więcej uwagi.Kwestia wprawy

Jestem starszym kierowcą,jeżdżę spokojnie,ale jak trzeba wyprzedzic to nie ma problemu.Mam z automatyczną skrzynią biegów ale ze skrzyżowania ruszam pierwszy.

Według mnie,przeważnie jadę z przodu,jazda przyjemna,wszystkie fotele rozkładane tak więc i z tyłu wygoda przy jeżdzie z kompletem pasażerów hamowanie jest dłuższe,a jazda na ostrych zakrętach przy większych prędkościach przysparza wrażeń.Przy prędkościach powyżej 120 słychac szum powietrza.

Samochód ma 7 foteli, jak są wszystkie oczywiście bagażnika prawie nie ma.Przy 5 lub 3 ,możliwośc demontażu miejsca dużo.

Bardzo szybko się nagrzewa i dobrze grzeje.Ma szyberdach i dobre wentylatory więc wentylacja jest dobra.

Widocznośc dobra tylko przy cofaniu wymaga większej uwagi wiadomo większe gabaryty.Lusterka duże widac dobrze.

Nie będę narzekał,że żarówka się przepaliła choc raz przy zapalonych światłach włączyłem wentylator ogrzewania nastąpiło zwarcie i przepaliły się obie żarówki,myślałem,że to coś poważnego,ale po wymianie żarówek wszystko gra . Elektronika solidna oby tak dalej.

Właściwe nie wiem co wpisac bo się ;odpukac;nie psuje. Po zakupie wymieniłem rolki i pasek rozrządu oleje ,filtry w serwisie HYUNDAIA w Bydgoszczy [polecam]za rozsądną uważam cenę.Odczucie zależy od naszych zarobków.

Spalanie przy tej masie ok 2ton uważam za przyzwoite.Maluch sąsiada pali 6,5l benzyny wystarczy przeliczyc i porównac do komfortu jazdy.

W zasadzie podoba mi jako całośc chociaż siedzenie kierowcy mogłoby miec więcej regulacji,