Opinia Jaguar XJR x300 4.0 Supercharged 320KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1995r., ocena użytkownika (5q8)

Jaguar XJR x300 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 4.0 Supercharged 320KM (benzyna)

data oceny: 2008-02-12

Ważne żeby auto było w cišgłej eksploatcji, gdyż stojšce pod płotem latami w komisie wymagajš bardzo dużych nakładów. Chyba że trafimy na perełkę z garażu 80 letniej niemieckiej, niepalšcej dziewicy, która auto serwisowała w ASO na bieżšco ;)))))))) Samochód wbrew pozorom trwały, nie rdzewieje (o ile bezwypadkowy), psujš się pierdoły elektryczne (raz działajš raz nie), napęd bardzo trwały. Standardowo przepalajš się kolektory wydechowe, które kosztujš 1300 PLN każdy... i nie opłaca się ich kupować bo i tak po 20 - 30 tyœ km pęknš :)

na obchodzenie się z pedałem gazu :))))))

Cóż... w chwili obecnej nie potrzebujętakiego samochodu, w rodzinie mamy nowy model. Ale jescze kiedyœ sobie go ponownie kupię... tym razem w manualu :)))

Przy niskim profilu opon i szerokoœci 255 nosi nieco na koleinach, opony 225 załatwiajš sprawę. Bardzo bezpoœredni układ kierowniczy, dajšcy poczucie jakby prowadziło sięznacznie mniejszy samochód sportowy, skuteczne hamulce, niestety doœć ciężki w parkowaniu.

Cóż... 320 KM, 510 Nm i duża pojemnoœć... to musi jeŸdzić... Tylko ten automat... wszystko super, ale jest starej generacji, więc ma tylko 4 biegi i nieco muli pojazd... Ale na szczęœcie jest słynny J-Gate, czyli można go sterować ręcznie. Przyspieszenie około 7 sekund do setki, przy każdej prędkoœci olbrzymi zapas mocy i momentu. Naciskasz gaz i wyprzedzasz 3-4 samochody na raz.

Samochód o raczej sportowych nastawach zawieszenia, raczej nie limuzyna dla starszego pana... Fotele znakomicie trzymajš, majš szeroki zakres regulacji i sš wygodne, z tyłu raczej mało miejsca na głowę, ale to przecież najniższa 4 drzwiowa limuzyna na rynku - tylko 130 cm. Wyciszenie rewelacyjne.

Z przodu mnóstwo przestrzeni wokół i lekkie problemy z przestrzeniš nad głowš (mam 190 cm wzrostu, a pojazd ma szyberdach), z tyłu ja nieco dotykam sufitu, ale daje radę jechać na dłuższe dystanse. Ergonomia znakomita, samochód jeszcze bez udziwnień. wszystko logicznie rozmieszczone. Bagażnik regularny, głęboki i pojemny, ale uwaga, bez możliwoœci składania siedzeń! Pomiędzy tylnš kanapš a bagażnikiem mamy 90 litrowy zbiornik paliwa :). Jakoœć materiałów... BAJKA. Mamy nowego XJR z 2005 roku... tandeta w porównaniu do x300. Ciężko mi się przesiadać z x300 do jakiœ nowych vectr, passatów itp... po prostu przy jaguarze w tamtych samochodach wszystko sprawia wrażenie "udawania" chromu, drewna, skóry... Karoseria zniewalajšco piękna, niska, choć przysadzista i w sumie olbrzymia

bez żadnych kłopotów czy zarzutów.

Jest ok, tylko trzeba samochód wyczuć.

Jednak spodziewałem sięlimuzyny, a otrzymałem sportowy samochód, ale w sumie baaaardzo fajnie.

Niesamowita moc dostępna w każdym zakresie obrotów.