Opinia Jaguar Sovereign XJ40 4.0 222KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1992r., ocena użytkownika (kpx)

Jaguar Sovereign XJ40 1992r. - opinia użytkownika

data oceny: 2009-07-22

samochód ten według mnie nie spala duzo ( wezmy pod uwage pojemnosc silnika).tankowałem na róznych stacjach paliw i nie zaobserwowałem jakis znaczacych róznic w zachowaniu silnika choc wiadomo na co mozna sie nadziac tankujac samochód.

przedewszystkim na stan wnetrza, karoserie i silnik jak przy zakupie jakiego kolwiek auta

na stan srodków smarnych i płynów ,reszte co do silnika pokaza zegary na desce rozdzilczej

według mnie brytyjczycy mogli sie postarac o lepsze zabezpieczenie elektryki przed wilgocia, ale raczej drobne usterki

Samochód ten jest wspaniały prowadzi sie swietnie , dobrze trzyma sie w zakretach, bardzo precyzyjne wspomaganie dzieki któremu mozna prowadzic jednym palcem , hamulce równiez bardzo dobre

jesli chodzi o naped tego samochodu, nie ma sie do czego przyczepic silnik o duzej mocy pozwalajacy temu samochodowi jechac naprawde szybko , po za tym silnik nie ma zadnych problemów bardzo dobrze współgra ze skrzynia biegów, bardzo elastyczny silnik przy czym nie duzo pali jak na ta pojemnosc.

zawieszenie równiez jest bardzo dobre, mimo iż jest to limuzyna dardzo dobrze radzi sobie na naszych drogach,wyciszenie dobre prawie wcale nie słychac silnika w wewnetrzu auta.

materiały wykonczeniowe sa swietne jak na auto z tego roku, w srodku wszystko na swoim miejscu , tak mi sie wydaje, nie mam zadnego problemu z obsługa wnetrza nawet podczas podruzy, bagaznik wystarczajaco duzy w którym zmiesci sie duzo bagazy.

nagrzewanie jest dobre w tym samochodzie nie trzeba długo czekac aby w srodku było ciepło nawet w zime. Klimatyzacja tez bardzo wydajna w kuze upały bez wiekszego problemu utrzyma sie temperature w zakresie 20-25'C.jedyne do czego mozna sie przyczepic to brak filtra kabinowego, gdyz nie były w tych modelach montowane.

widocznosc dordzo dobra mimo ze jest to duzy pojazd to naprawde nie ma problemu wypatrzec nadjezdzajacy samochów z przodu czy z tyłu, w lusterkach równiez duzo widac choc nie sa wielkie.

tutaj jest mały problem z zabazpieczenien elektroniki , podczas duzych opadów moga wystapic małe zwarcia w układzie elektrycznym , ale to sa drobnostki i kazdy moze sobie z tym poradzic.