Opinia Jeep Commander 3.0 218KM (olej napędowy) terenowy 2007r., ocena użytkownika (nsz)

Jeep Commander 2007r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

data oceny: 2010-02-17

Spalanie jest odrobinę wyższe i prawdopodobnie jest wywołane tym, że po nieco delikatniejszej jeździe na początku eksploatacji, teraz mam nieco "cięższą nogę".

Gwarancja, gwarancja i jeszcze raz gwarancja. Albo silnik benzynowy (inna konstrukcja wału i tylnego mostu).

Jak w poprzedniej opinii.

Kierowcom kupującym auto z gwarancją o cierpliwym i spokojnym usposobieniu. Rozumiejącym, że idealnych rzeczy nie ma.

Żeby było jasne - nie zdarzyło się żebym nie mógł kontynuować jazdy, lecz wycie tylnego mostu , przełączanie się skrzyni w tryb awaryjny lub stukanie wału napędowego jest "upierdliwe" i na dłuższą metę nie do zaakceptowania. Więc jeśli by usunąć te problemy , można powiedzieć, że jest to "normalny samochód". Dziwię się, że te wady mie zostały usunięte, bo samochów nie jest produkowany od dzisiaj. Fakt, że producent nie stara się poprawić elementów będących przyczyną częstych awarii można by opisać słowami "to arogancja". Jeśli więc kupujesz takie auto, kupuj go wyłącznie na gwarancji!

Do mojej poprzedniej oceny nie mam nic do dodania.

Przejechałem ponad 100 tyś. km. Jedyne co się zmieniło od mojej poprzedniej oceny to wzrosły nieznacznie drgania silnika. Może to być skutek silnych mrozów albo powolnego zużywania się elementów tłumiących drgania silnika.

Ocena bez zmian.

Spadła znacznie moja ocena dotycząca wykończenia i tylko z jednego powodu - skóra na siedzeniach jest marnej jakości. Na siedzeniu kierowcy jest rozciągnięta i pęka.

Ocena bez zmian.

O jedno oczko spadła moja ocena widoczności do przodu z powodu szerokości słupków. Są tak szerokie, że zasłaniają sporą cześć pola widzenia. Potęguje to dodatkowo brudny pasek szyby, którego nie wyciera wycieraczka podczas opadów deszczu lub w zimie. Trzeba o tym pamiętać i się po prostu wychylać.

Spadła znacznie moja ocena dotyczaca elektroniki. Znów spowodował to jeden element - sterownik skrzyni biegów. Musiał zostać wymieniony, bo czasami powodował przechodzenie skrzyni w stan awaryjny. Dobrze, że samochów był na gwarancji i nic mnie to nie kosztowało. Serwis stwierdził, że ta awaria "jest mu znana". Poza tym nic z elektroniki się nie zepsuło.

Jak się ma samochód na gwarancji strasznie trudno ocenić awaryjność i koszty napraw. Jak widac z mojego opisu właściwie nic w tym samochodzie się nie zepsuło tak, żeby nie można było jechać. Działamy po prostu tak, że mając gwarancję natychmiast jedziemy do serwisu i naprawiamy każdą, nawet błachą, usterkę. Gdy nie mamy gwarancji jeździmy dotąd, aż cos padnie. No cóż, taki nasz przywilej i jednocześnie zmartwienie producenta.

Jak producentowi opłaca się sprzedawać auto, w którym trzeba wymieniać tyle elementów?

Napęd na 4 koła z włączoną blokadą mostów i reduktorem jest niesamowity. Tej zimy stawałem i wjeżdzałem wszędzie, gdzie chciałem.