Opinia Kia Ceed sw 1.6 90KM (turbo diesel) kombi 2010r., ocena użytkownika (wc9)

Kia Ceed sw 2010r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 90KM (turbo diesel)

przebieg: 60 km

data oceny: 2011-02-12

przejechałem dopiero ok 100 km. Nie sugerujcie się podanymi danymi.

uszczelka przy przedniej szybie. Ma tendencję do odklejania.

Zamknięcie drzwi wymaga troszeczkę mocniejszego :trzaśnięcia".

Rodzinie, która sporo jeździ.

Super precyzyjne, piękne i wygodne autko. Będę się musiał przyzwyczaić do braku płyt CD (nie ma gdzie trzymać) oraz słabej widoczności do tyłu i z bliska z przody.

Układ jezdy precyzyjny. O parkowaniu opowiem w dalszej części

Posiadam rocznik modelwy 2011, wyprodukowany w 2010r. Silnik pracuje bardzo przyjemnie. Poprzednio jeździłem 90 konnym passatem B5. W kii różnica jest taka, że przy 50 km/h komputer sugeruje zredukowanie do trójki. Nie twierdzę że to wada, bo spokojnie jedzie na czwórce, ale siła przyzwyczajenia powoduje, że mnie to dziwi. Dość elastyczny generalnie silnik. Skrzynia biegów równierz "sympatyczna". Jak w każdym aucie jedynka bez synchronizacji, co powoduje, że nawet przy lekkim toczeniu do przodu mam problemy z wrzuceniem jedynki.

mam to autko od niedawna (luty 2011)o pracy zawiezenia nie napiszę, bo nie testowałem. Fotele bardzo wygodne. Rsorowanie i hałas zaznaczyłem cokolwiek, bo system oceny wymaga wypełnienia ale nie oceniam

Wygoda z przodu i ztyłu bez zarzutu.bagażnik świetny. Materiały przyjemne. Tutaj mój największy zarzut: aranżacja!! Schowki do bani!! pod sufitem schowek na okulary, do którego nie mieszczą się żadne! Kilka małych schowków do których wejdzie długopis lub paczka chusteczek higienicznych. Nie ma gdzie położyć nawet płyty CD. Schowek pasażera pomieści, ale przecież trudno sięgnąć i zmienić gdy jedzie się samemu. To jest moja największa bolączka w ceed. (To świadczy jak bardzo jestem zadowolony :-)

świetne

Do tyłu nie za ciekawie. (może dlatego montują za darmo czujniki cofania). Po skosie nic nie widać. Przy jeździe na parkingu i w tłoku (uliczka osiedlowa) bardzo ciężko ze względu na słaba widoczność z przodu. Niestetu nie widać maski z przodu, co utrudnia orientację jak blisko jesteśmy np od zaparkowanego auta.

Zbyt krótko posiadam by ocenić. Po trzech dniach i 100 km moja ocena jest daleko niewiarygodna

z powodów podanych powyżej - nie oceniam. Po 100 km nic nie naprawiałem :-)

Krzysztof Borkowski