Opinia Kia Soul 1.6 124KM (benzyna) brak danych 2009r., ocena użytkownika (mzv)

Kia Soul 2009r. - opinia użytkownika

data oceny: 2009-10-29

Żarłoczna w moim zakorkowanym mieście Wrocławiu.

Polecam kupować wersje lepiej wyposażone, nie wiele więcej kasy, a wyposażenie znacznie lepsze.

Każdemu, kto chce zwrócić na siebie uwagę- auto rzuca sie w oczy.

Swietnie trzyma sie drogi, ale ma dość twarde zawieszenie. Bardzo precyzyjny układ kierowniczy. Wspomaganie progresywne-genialne.Nie wynosi na zakrętach, bardzo małe przechyły. Dość słaba widoczność do tyłu, szczególnie do tyłu na boki(przez szybę tylnych drzwi)

Silnik lubi wysokie obroty, a więc w mieście jest żarłoczny (nawet do 11 l/ 100 km)Skrzynia biegów bardzo precyzyjnie pracuje- biegi przekłada się bardzo dobrze.Elastyczność silnika mogłaby być lepsza, ale daje radę.

Dość twardy, a więc na slabych drogach trochę trzęsie.Wyciszenie to też słaby punkt, ale tragedii nie ma.Bardzo wygodne fotele. Jak dla mnie (185 cm wzrostu)fotel kierowcy mógłby przesuwać sie do tyłu jeszcze o jeden ząbek.Ale tu też źle nie jest.

Nadspodziewanie dużo przestrzeni zarowno z przodu jak i z tyłu.bagażnik 340 l, dla mnie w sam raz. Dość dobra ergonomia, jakość materiałów przyzwoita.

Dość dobra wentylacja i ogrzewanie też szybko działa, ale od drugiego biegu wentylator już jest dość głośny.

Tylko widoczność do tyłu po skosie(przez szybę tylnych drzwi) jest kiepska-zaqslania nam widok zagłówek siedzenia obok kierowcy i dość mała szyba w tylnych drzwiach.Mała tylna szyba specjalnie nie przeszkadza.

Za krótko jeżdżę aby ocenić elektronikę, na razie bez uwag.

To miejskie spalanie.... Felgi stalowe, które chciałem dokupić do zimowych opon są w prawie takiej samej cenie jak aluminiowe-dziwna polityka producenta!

Auto jest oryginalne, dobrze wyposażone za dobrą moim zdaniem cenę. Gwarancja 5 lat (nie na wszystko)