Opinia Kia Carens 1.8 0KM (benzyna+gaz) van 2001r., ocena użytkownika (29f)

Kia Carens 2001r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 1.8 0KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2008-02-08

Rodziny z dziećmi,

Auto średnie, ale jak za tą cenę super. Polecam jako rodzinny samochód. UWAGA unikać autoryzowanych serwisów, a szczególnie KIA-RM Filipowicz-Kraków. Wymieniałęm tam regler, okazało sie ze trzeba CAŁY(?) alternator, koszt 700+350!!!wymiana. Goście nie poinformowali mnie o 5 dniach potrzebnych na sprowadzenie części, na moje wyrzekania klient ztwierdził, ze bym się nie denerwował bo to STARE auto ( wtedy 4letnie) , rozumiem w domyśle ze oni naprawiaja młodsze (???). Teraz serwisuje w innym warsztacie i zamienniki sa w cenach OK. Koniecznie DOBRA instalacja gazowa, polecam BKZ Auto Gaz w Krakowie, Zero problemów z instalacją ( przejechałem od 70tys do 140tys

Nie wiem czy to kwestia VAN, ale np stara toyota corolla prowadzi sie o niebo lepiej, ale Carens jest wysoki i moze w tym problem Hamulec reczny to porażka, pomysl jak w fiacie 125, w piecioletnim aucie sie przytarl i trzeba przeczyscic

Silnik super, od wymiany do wymiany, wylewam złociutki olej co 15 tysięcy. Czasem kiepsko wchodzi bieg (redukcja c V na IV) Zepsul mi sie regler przy 100tys

Stanowczo za głośny powyzej 120km/h (w porównaniu do Nissan Primera 2002 sedan)

Przestrzeń ogromna. Wygoda ? No chyba jakis kretyn projektował położenia przycisków. Można sie zabić w nocy zanim się znajdzie wycieraczkę tylnej szyby 0 możliwości aranżacji, tylne fotele sie tylko składają, ni ewiem czy d asię je zdemontować, duży minus. Karoseria super, po spotkaniu z lampą na parkingu przez 2 lata nie znalazlem czasu na pomalowanie i ZERO rdzy !!

Dobrze, ale musi isc klima, bez klimy przy 4 osobach szyby paryja jak jest chłodno