Opinia Kia Carnival 2.9 145KM (olej napędowy) van 2003r., ocena użytkownika (rsx)

Kia Carnival 2003r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

data oceny: 2010-03-07

Wszystko zalezy jak sie jezdzi jak kladziesz pali duzo jak spokojnie sie rozpedzasz i nie szalejesz odwdzieczy ci sie niskim spalaniem ja mam umiarkowana noge ale dosc duzo jezdrze w trasach w niemczech, autostrada 150 km/h i male miasteczka mnie srednia po przejechaniu 15 tys ok 8,4L ale kazdemu moze palic inaczej

Ja w sumie potrzebiwalem duzego i taniego auta w zakupie wiecej nie podpowiem

w sumie nic tylko jezdzic jak masz dobrego mechanika nigdy cie nie zawiedzie co 30 tys km sprawdzaj napiecie rozrzadu podobno sa problemy nawet w onstrukcji obslugi tak zalecaja

Rodzina lub gdy ktos potrzebuje duze auto do przewozu towaru i ludzi na przeemian :D ja przykladowo mam firme i przewoze materialy jak i w aucie tak i z zaczepiona przyczepa a po drugiej stroni kemping i heja

mimo swoich wad i zalet ktore juz opisalem w komentarzach i tak uwazam ze autko zasluguje na 10 mnie sie podoba :D

Auto super plynie po drodze i dobrze hamuje jak na ta mase dobrze lecz bardzo slabo skreca i trzeba sie do tego przyzwyczaic, nie mozna zapomniec o przechylach na ostrych zakretach ale to auto rodzinne :D

Silnik zwawo reaguje na naciskanie pedalu gazu, od 2.9 moznaby wiecej sie spodziewac lecz 145KM daje rade, skrzynia ok nie trzeba duzo mieszac biegami mozna caly czas w trasie jechac i wyprzedzac na 5

Autko jest zajewygodne jak z przodu jak i z tylu, czy na przodzie czy na tyle siedzi sie wygodnie nawet w dlugiej trasie, autko jest glosne gdy sie go wkreca na obroty i powyzej 130km/h robi sie glosno

Auto przestronne nawet z 3 rzedem siedzen mamy duzo miejsca na bagaz, z zewnatrz autko tez najgorzej nie wyglada jak na swoje lata jednym sie moze podobac innym nie mnie sie podoba :D

Zima gdy mocno zimno trzeba troche poczekac az sie nagrzeje, z tylu nagrzewnica szybko nagrzewa po nacisnieciu magicznego guziczka na desce rozdzielczej ,,cieplej,,

Duze lusterka daja dobra widocznosc, Z przodu rowniez super jedak ze parkowanie do tylu moze spowodowac problem polecam czujniki parkowania

narazie nie mialem problemu z elektryka szyby w pradzie dzialaja pilot centralnego dziala :d

Autko po wymianie rozrzadu mialo problem z uszczelka pod wtryskiwaczem koszt smieszny ( za 4 uszczelki 4,5 euro) ale zalecam nie serwisowac w KIA tylko samemu

mozna przejechac (oczywiscie nie po polsce) 1400 i nie czuje sie zmeczenia plecow czy ogolnego zmeczenia.