Opinia Kia Clarus 1.8 116KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 2000r., ocena użytkownika (vvk)

Kia Clarus 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 116KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2011-01-08

Jeżdżę więcej po mieście. Dla mnie za dużo pali. Samochód dużo waży i ciągłe ruszanie takiej masy robi swoje. Na trasie jadąc ekonomicznie pali też sporo. Wartości dla benzyny podałem na lipę bo system mnie nie przepuścił. Nigdy nie sprawdzałem, bo po kupnie samochodu od razu założyłem gaz. Na gazie spisuje się świetnie.

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

Jak przy każdym samochodzie używanym. Zrobić diagnostykę komputerową, sprawdzić analizę spalin i zwrócić uwagę na Hc. Nie ma nic szczególnego co wymagałoby szczególnej uwagi w tym samochodzie.

Trzeba usuwać na bieżąco śnieg z zawiasów tylnej klapy, bo później są trudności. Zawiasy i teleskopy znajdują się tak jakby w "rynience" i narastający lód przy zamykaniu klapy napiera na nią(unosi ją).

Dla osób mniej zamożnych jeżdżących więcej na trasach lubiących wygodę i komfort. Cena zakupu bardzo korzystna do jakości samochodu.

Wygodny i fajny w prowadzeniu samochód. Tani w zakupie i eksploatacji. Raczej polecałbym silnik 2 litrowy z powodu masy samochodu. Na miasto dla sprawnego kierowcy z powodu gabarytów.

Dobrze trzyma się nawierzchni. Dobrze wchodzi w zakręty bo nie ma przechyłów. Wspomaganie trochę słabe jeśli chodzi o miasto, ale nie jest źle.

Niby elastyczny ale za słaba moc do masy. Z niskich obrotów wchodzi elastycznie ale w "pilnej potrzebie" nie dasz rady jak nie masz wysokich obrotów. Pracuje bardzo dobrze jak jest "kręcony" powyżej 4 tys. obr. ale to nie na miasto. Skrzynia biegów za mało precyzyjna (z pierwszego na drugi bieg).

Zawieszenie w sam raz, nie za twarde i nie za miękkie. Obciążony trochę jest nisko i może zawadzić o progi zwalniające. Fotele wygodne, ale przy wsiadaniu i wysiadaniu trochę trudności z powodu, że jest nisko. Piękna pozycja za kierownicą i ogólne odczucia z prowadzenia. Bardzo głośny przy szybszej jeździe (już powyżej 100 km/h - ale mam tłumik końcowy "usportowiony").

Ogólnie bardzo dobrze.

Jednak filtry przeciwpyłkowe osłabiają nawiew (są nowe). Klimatyzacja rozwiązuje parowanie szyb.

Miałem zwarcie sterownika szyb. Trochę dymu i smrodu. Przełącznik wewnątrz się przytopił, ale nie zapalił. W razie pożaru brak możliwości ugaszenia (wewnątrz drzwi)

Części raczej nie drogie. Naprawy nie skomplikowane.

Pozycja za kierownicą i przyjemność z prowadzenia. Odczucia estetyczne.

Tomasz