Opinia Kia Shuma GS 1.8 111KM (benzyna+gaz) hatchback 1999r., ocena użytkownika (227q)

Kia Shuma GS 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 111KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2011-05-08

Spalanie nawet zadowalające. Przy jeździe na gazie czuć niewielki spadek mocy.

Czy nie pojawia się rdza w takij punktacj jak nadkola czy trzecia lampa stop.

Na czystość filtróe. Silnik jest bardzo wrażliwy na zabrudzonhy filtr powietrza.

Ogólnie jestem zadowolony z tego samochodu. Wystarczająca dynamika silnika, bardzo wygodne i przestronne wnętrze, spalanie na niezbyt wysokim poziomie, dosyć bogate wyposażenie. Wadą jest niestety karoseria i doś kiepska widoczność z tyłu. Kiepdko też z dostępnością części.

Trochę słabe hamulce, zapiekające się tylne zaciski i szybko wyciągająca się linka ręcznego. Przy parkowaniu słaba widoczność, ale idzie się przyzwyczaić.

Silnik bardzo elastyczny. Nie dławi się przy niskich obrotach. Na starcie "spod świateł" ma małe problemy z mniejszymu autami o mniejszej pojemności, ale jest to prawdopodobnie spowodowane masą tego samochodu , nadrabia to jednak przy większych prędkościach.

Trochę słabe zawieszenie, szybko się zużywa i trzeba wymieniać drobne części układu. Niesamowicie wygodne fotele. Po kilku godzinach jazdy praktycznie nie odczuwałem zmęczenia wynikającego z niewygodnej pozycji. Pasaerowie z tyłu również nie narzekaja na komfort. Wyciszenie nawet niezłe, chociaż przy 3000 obr./min silnik zaczyna dawać o sobie znać, a przy wyższych obrotach praca silnika zaczyna trochę drażnić.

Mam ponad 190 cm wzrostu i mieszczę się bez problemu zarówno z przodu jak i z tyłu. Bardzo wygodne auto. Bezproblemowy dostęp do wszystkich przełączników i bardzi wygodny podłokietnik(i jednocześnie schowek). Duża przestrzeń w bagażniku, mimo, że wożę osobno koło zapasowe(butla z gazem w miejscu koła zapasowego). Karoseria to niestety słaby punkt tego samochodu. Trzeba o nia bardzo dbać, aby nie zardzewiała.

dobra wentylacja i ogrzewanie.

Z przodu widoczność bardzo dobra, za to widoczność z tyłu jak i w lusterkach jest o wiele gorsza, co może utrudniać parkowan ie.

Jak dotąd nie miałem żadnych problemów z elektryką.

Ceny części naet w normie, gorzej z ich dostępnością. Naprawy u mechaników są drogie, ponieważ jest to mało popularne auto.

Jak na dośc spory samochód widocznoś z tyłu kiepska

Jak dotąd najwygodniejsze auto jakim jeździłem.