Opinia Kia Shuma 1.5 88KM (benzyna) hatchback 1999r., ocena użytkownika (5na)

Kia Shuma 1999r. - opinia użytkownika

przebieg: 198 km

wyposażenie: Klimatyzacja

data oceny: 2008-02-12

Osobom, dla których ważny jest współczynnik ceny do wielkości i wyposażenia samochodu, osobom dużo podróżującym, zwłaszcza w kilka osób - przestronne wnętrze, duży bagażnik i niezawodność.

Ogólnie oceniam ten samochód bardzo dobrze. To taka mazda 323, tylko znacznie tańsza! Spełnił wszystkie moje oczekiwania: ładny, przestronny, niezawodny, dobrze wyposażony i taki tani! Mógłby mieć nieco mocniejszy silnik i nieco mniej plastików wewnątrz - luksus to to nie jest. Wbrew powszechnym opiniom, serwisy autoryzowane i nieautoryzowane są dostępne. Części eksploatacyjne na ogół też, gorzej jeśli się coś zepsuje mniej popularnego, np. klamka czy lusterko, wtedy trochę trzeba poszukać.

Drążek zmiany biegów ma długi skok - ale można się przyzwyczaić. Ciężki samochód jak na taką moc, nie jest to zrywne auto, zwłaszcza gdy klima włączona.

Ma stabilne zawieszenie, średnio twarde, nie buja.

Bardzo przestronny samochód, jak na swoje rozmiary ogólne. Dzielone/składane siedzenia. Ogromny bagażnik. Z karoserią nic się niespodziewanego nie działo, mało podatna na korozję. Jedynym minusem jest duża ilość plastiku wewnątrz.

Z przodu - super. Z tyłu szyba jest wysoko, co nieco ogranicza widoczność. Ale lusterka to nadrabiają.

Myślałam, że samochód w takiej cenie będzie stwarzał częste problemy, a tymczasem tak wcale nie było. Słyszałam też opinie, że jest problem z serwisem takich aut - ja nie miałam z tym kłopotu.\\r\\n