Opinia Kia Sportage I 2.0 DOHC 125KM (benzyna+gaz) terenowy 1999r., ocena użytkownika (23z8)

Kia Sportage I 1999r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

silnik: 2.0 DOHC 125KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2012-08-07

Na benzynie nie wyjeździłem żadnego zbiornika, więc nie wiem jak to się ma do rzeczy, ale spalanie gazu w dużej mierze zależy od instalacji i ustawienia map.

czy na parowniku od klimy nie ma liści - ja w swoim po kupnie musiałem rozbierać nawiew, bo odpływ skroplin był kompletnie zatkany.

Auto polecam szczególnie tym, którzy zimą nie są odśnieżani na czas, a do pracy jakoś dojechać trzeba. Po założeniu łańcuchów i włączeniu 4x4 jedzie normalnie w 60cm śniegu :)

Po położeniu wosku i wypolerowaniu alusów oglądają się za nim małolaty ;)

Wspomaganie działa bardzo lekko, hamulce w wersji bez ABS - nie mam zastrzeżeń, auto prowadzi się przyjemnie, ale na zakrętach da się odczuć przechył budy na boki - w sumie nie ma co się dziwić - w końcu ma wysoko zawieszony punkt ciężkości.

Od auta podchodzącego pod terenowe nie oczekujmy sportowych zachowań. Drążek zmiany biegów lata jak szalony na boki - podobno da się to usunąć, ale jeszcze nie było na to czasu. Poza tym silnik pracuje ładnie zarówno na benzynie jak i LPG

Po przeprowadzonym remoncie silnika i uszczelnieniu wydechu w aucie zrobiło się faktycznie cicho, wysokie zawieszenie pozwala na przyjemne przejazdy przez polskie kawałki asfaltu na dziurach :) Jazda z kompletem pasażerów - jak nie chrapią - jest ok :)

Przy moim wzroście 185cm mieszczę się zarówno z przodu jak i z tyłu, ale koledze który ma 198cm z tyłu już jest trochę ciasno. Wszystkie potrzebne wyłączniki są w zasięgu rąk - nie ma problemu z obsługą. Lakier jak na mojej trzyma się bardzo dobrze, nie licząc kilku odprysków lakieru po kolizjach z kamieniami.

Wentylator pracuje jak sieczkarnia, grzeje dobrze, ale wieje średnio. Podobnie jest z klimą - wieje lodowatym ale słabo.

Lusterka duże, z tyłu widok przysłania trochę "plecak", ale bez niego te auto nie miałoby wyglądu. Widok z przodu - bez zastrzeżeń.

Z mojej obserwacji kable są średnio uszczelnione i po tych 12 latach widać spękania igielitu. Gryzonie na szczęście nie jedzą kabli, bynajmniej nie na widoku. Elektronika - jak na razie ok.

Kupiony z uszkodzoną głowicą zalaną chemią uszczelniającą, która przestała trzymać po zimie. Wymiana głowicy na 2gą używaną + wymiana uszczelniaczy trzonków zaworów + sprawdzenie szczelności + planowanie + uszczelka pod głowicę - 1600zł. Demontaż, wymiana głowicy, złożenie - 10h roboty.