Opinia Lancia Zeta 2.1 109KM (olej napędowy) kombi 1997r., ocena użytkownika (rhp)

Lancia Zeta 1997r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-24

Spalanie jest letnie do zimowego trzeba dodać ok.1.5l.,mówię tu o mieście.W trasie przy prędkościach ok.100-110km.

na stan klimy czy działa,naprawa skraplacza jest kosztowna,na turbo czy nie kopci i wkręca się w obroty na akumulator najlepiej Centry Futury miałem Boscha silwera i szybko zdechł.

na poziom płynu w spryskiwaczach :-) trzeba często zwracać uwagę na ciśnienie w oponach,ten zabieg zaowocuje niskim spalanie,polecam zmniejszenie szerokości opon na zimę i zakup felg stalowych,bo po zimie łatwo zepsuć alumy.

2+2 lub więcej

Jeśli ktoś ma pytania to proszę. torunpiotr@wp.pl

Zawieszenie jest niezłe jak na lata 90-te i nie drogie w serwisowaniu. Wachacze regeneruje a końcówki kupuję tylko uznanych firm.

Skrzynia w moim samochodzie trochę haczy,szczególnie drugi bieg no i na mrozie ciężko włożyć dwójkę ale to może być nie najlepsza eksploatacja poprzednich właścicieli pojazdu. Wymiana oleju troszkę pomogła.Ten samochód nie jest mistrzem sprintu np.spod świateł,ale dzięki dużej elastyczności jazda po mieście nie jest dramatem dla kieszeni w lecie to ok.8.5l a zimą 9.5-10.5l w Lublinie.

Wyciszenie jest super jak na diesla,VW niech się uczy od Włochów. W mojej Zecie mam skórę Alcantare siwietny materiał i łatwy w utrzymaniu czystości.

Mogło być troszkę więcej uchwytów na kubki,w moim nie ma stolików za przednimi siedzeniami a szkoda bo dzieciakom by się przydały.Przy 7-miu fotelach bagażnik jest niewieli ok.180l.,ale coś za coś.

W dieslu nie ma co liczyć na szybkie ogrzanie powietrza,ale jak już się nagrzeje to jest ok. Z chłodzeniem to samo duża kubatura.W zimie kiedy pada śnieg lub deszcz mocno parowały mi szyby lub zbierał się szron i klima nie dawała rady tego osuszyć. Winę za to ponoszą przednie wloty powietrza,pod nimi jest fizelina filtrująca powietrze.Kiedy zamokła powietrze w kabinie było mocno wilgotne i z tąd ten efokt.Zakryłem więc wloty twardymi kawałkami foli,przez co fizelina nie zamakała w deszczu a śnieg starannie wymiatałem i powietrze zasysane jest po bokach wlotów i parowanie ustąpiło.Jedna uwaga,folia nie może ściśle przylegać do wlotów.

Drobne usterki oświetlenia wewnętrznego i podświetlenia klimatronica. Wymontowałem panel klimatronica i zaniosłem do fachowca(elektronica) który szybko ją usunął. Przyczyną była odklejona ścieżka.

Puki co to najwięcej napraw pochłania zawieszenie,ale to dzięki naszym dziurawym drogom niż słabej konstrukcji.Kupujcie jeśli się da tylko-części orginały lub renomowanych firm.Ja się już raz naciołem.(przy lince sprzęgła)

no i nie tylko,ale innych nie da się już zaznaczyć