Opinia Land Rover Discovery GS 2.5 137KM (olej napędowy) terenowy 2001r., ocena użytkownika (yt1)

Land Rover Discovery GS 2001r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

data oceny: 2010-07-28

średnio pali mi około 9-9.5 litra na 100kmprzy oszczędnej jezdzie 110-120 można się zmieścić nawet w około 8.5l na 100km nie wiem ile w mieście a w terenie to ''ile wlejesz,,generalnie uważam ten pojazd za oszczędny (2 tony|)

uszczelka pod głowicą ,układ jezdny( mógł być katowany w terenie)szyberdachy (lubią cieknąć)reszta jak w innych autac+wycieki;silnik skrzynia diffy reduktor itp.

po prostu dbać o auto a odwdzięczy się z nawiązką

przede wszystkim ludziom nieszablonowym lubiącym od czasu do czasu zjechać z ,,czarnego,,myślę również że to bardzo fajne autko rodzinne (mój siedmioletni syn jest nim zafascynowany niemniej niż ja)

piszę w samych superlatywach ponieważ jestem zakochany w tym aucie więc chyba nie jestem zbyt obiektywny

to czołg osobowy więc i miejsca do parkowania więcej potrzebuje, po pół roku posiadania autka daję radę na parkingach.

jak na dwutonowe autko to nie jest zle,jak się już rozkręci to przy wyprzedzaniu nie trzeba go dużo prosić,ten silnik lubi ciężką pracę.

to osobowy czołg ale komfortowy,to jest ,bardzo'rodzinna terenówka 8 punktów za wyciszenie na te gabaryty to nie zle

karoseria aluminium, miejsca ,,od cholery'',jakość materiałów i wyk. niestety mogłaby być lepsza,możliwość aranżacji tu dałbym nawet 12 to autko jest stworzone do wszelkiej aranżacji

nie jest zle

nie jestem zbyt wysoki więc widoczność do przodu mam dobrą lusterka jak w ciężarówce gorzej do tyłu bo koło zapasowe sporo zabiera

jak narazie bez zarzutu ale polecam modele uboższe w elektronikę

do tej pory nie miałem okazji naprawiać mojego landa(i niech tak zostanie)słyszalem że uszczelka pod głowicą lubi ,,się wydmuchać''nie wiem czy odnosi się to do diesla, benzyniaka czy do obydwu