Opinia Mazda 5 CW 1.6 CD 115KM (olej napędowy) van 2012r., ocena użytkownika (25yj)

Mazda 5 CW 2012r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

silnik: 1.6 CD 115KM (olej napędowy)

data oceny: 2019-03-13

Z mojej ewidencji zużycia paliwa wynika że najniższe spalanie, w większości w trasie to około 5l/100km. W cyklu miejskim wypada już zdecydowanie ponad 7l . Średnia z ponad 3 lat użytkowania to 6,47l/100km.

Kupiłem auto z pomocą auto testo.

Rodzinie na wyjazdy z dużym bagażem, firmowe ze względu na małą awaryjność i dużą przestrzeń.

Uważam, że to auto jest godne polecenia jako auto rodzinne, dla lubiących spokojną jazdę. Bardzo pakowne i komfortowe. Stylistycznie auto ładne i mało awaryjne.

Auto prowadzi się bardzo dobrze, pewnie zachowuje się w zkarętach. Zawieszenie jest dość miękkie i komfortowe. Wystarczające jest na nierównościach dróg. Wyczuwalne dobijane przy garbach, ale za to nie podskakuje gdy się szybko przejeżdża. Układ wspomagania mógłby być mocniejszy na miejscie warunki.

Sześcio biegowa skrzynia daje dużą elastyczność w jeździe na dłuższych trasach. Jak na swoją masę silnik 1,6 robi swoją pracę i jest zupełnie wystarczający. Przy większych obciążeniach traci swoją dynamikę. Przyspieszenie jak na auto tej klasy jest zupełnie wystarczające. Nieco słyszalne klekotanie przy hamowaniu silnikiem.

Zawieszenie miękkie, bardzo płynne. Wnętrze nie należy do najbardziej cichych. Przednie fotele bardzo wygodne z dużą możliwością regulacji. Tylna kanapa nieco ciasna dla 3 osób, Trzeci rząd siedzeń wygodny, ale trochę mało miejsca pozostaje na nogi.

Linia nadwozia stylistycznie bardzo ładna. Z owiewką z tyłu nabiera ciekawego wyglądu. Drzwi przesuwne boczne pracują bardzo dobrze, tylna klapa dobrze się podnosi i domyka. Wykończenie wewnątrz przemyślane i dobrze rozwiązane. Daje poczucie komforu. Materiały normalnej jakości.

Ogrzewanie i klimatyzacja bez zarzutów.

Widoczność z przodu utrudniają trochę dość grube poprzeczki. Poza tym jest wystarczająco.

Jak do tej pory miałem tylko kilka drobnych awarii oświetlenia (tylna tablica rejestracyjna, kontrolka ogrzewania siedzenia), oraz wymieniłem włącznik czujnika parkowania.

Przez ponad 3 lata użytkowania koszty napraw oceniam jako bardzo niskie. Przednią szybę wymieniłem ponieważ była uszkodzona od kamienia (w takim stanie kupiłem)

Miłosz