Opinia Mazda 121 ZQ 1.3 60KM (benzyna) hatchback 1997r., ocena użytkownika (tbf)

Mazda 121 ZQ 1997r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-07-15

w zimie potrafi spalić 12 l/100 km z powodu jeżdżenia na krótkich trasach przy dużym mrozie

na to co już było wymieniane, bo bardzo rzadko się coś wymienia

na parkowanie pod drzewami - ptasie odchody źle wyglądają ;P

nie spodziewałam się, że ten samochód ma tak duży potencjał nadaje się zarówno do miasta bo jest mały jak i w trasę bo jest szybki i zwinny wadą jest napewno to, że przy obciążeniu czyli komplecie pasażerów ciężko się zbiera do jazdy

brak wspomagania i ABS to jedyne co może zniechęcić kupującego, chociaż z uwagi na to, że jest to dosyć lekki samochód brak wspomagania jest odczuwalny czasami przy parkowaniu

ta wersja ma dosyć krótkie biegi na niższych trzeba częściej zmieniać, przyspieszenie na niższych biegach jest też wolniejsze, potem już śmiga :)

zawieszenie jest dosyć miękkie i czuć nierówności, ale nie jest to sztywne zawieszenie przy którym czuć każdą dziurkę

samochód ma swoje lata więc rdza zaczynała go podjadać, ale kilka zaprawek, chlapnięcie lakierem i małym kosztem samochód wygląda jak nówka :)

ogrzewanie działa momentalnie, jednakże chłodzenia prawie nie ma powietrze w upalne dni z nawiewów jest odrobinę chłodniejsze od powietrza na dworze

widzę tyle ile chcę a nawet więcej ;) poważnie szyby są duże lusterka też więc bez problemów

zaznaczyłam bardzo źle, ponieważ nie posiada elektroniki :)

mam samochód od niedawna dostałam w stanie niemalże idealnym, aczkolwiek jeśli coś się psuje to koszty naprawy nie są duże w najbliższym czasie zamierzam wymienić filtr paliwa bo nigdy nie był wymieniany...

jasna tapicerka i plastiki są niemalże niemożliwe do utrzymania w czystości nawet dla takiej osoby jak ja, która jest kobietą i co 2 tyg sprząta calutki samochód

zaskoczyła mnie szybkość, na prawdę to momentami mała rakieta :D