Opinia Mazda 323 F 1.5 88KM (benzyna) hatchback 1996r., ocena użytkownika (p4r)

Mazda 323 F 1996r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-02-18

Niestety spalanie duże. Nic dodać nic ująć

Jak we wszystkich czy nie bity i zadbany

stan oleju w silniku. Z5 potrafi brać olej i jest to normalne w tym silniku. do tego lekki stukot na zimnym silniku też jest normalne i nie wpływa na eksploatacje silnika. Jednak niedobór oleju może źle skutkować. SPRAWDZAĆ NA BIERZĄCO

Wszystkim, którym zależy na małej awaryjności, sportowym wyglądzie i przyjemnością z jazdy

Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Dużo jeżdżę, a awarii praktycznie nie ma. Minus to spalanie

mała widoczność w tylnej szybie. W zakrętach trzyma się świetnie, twarde zawieszenie (trochę głośniejsze) ale wytrzymałe. Zadbane hamulce spisują się super.

Biegi wchodzą bardzo miękko na 5 biegu przy 90 km/h silnika praktycznie nie słychać, po wyżej robi się ciut głośniej. Ogólnie do silnika brak zastrzeżeń. Przyspieszenie jak na 1.5 od 0-100 bardzo ładne, nie ma też problemu z wyprzedzeniem do 120 zbiera się nie źle. po wyżej niestety jest już słabiej ale też daje rade nie jednemu o podobnej pojemności.

Jak już pisałem zawieszenie twarde ale komfortowe. Do resorowania brak zastrzeżeń Fotele przednie dobrze trzymają lecz problematyczne wsiadanie i wysiadanie. Po roku się przyzwyczaiłem. Fotele tylne raczej jak standardowa kanapa gdzie na zakrętach jeździ się od lewej do prawej. Załadowany samochód oczywiście mniej mocy ale w prowadzeniu nie widzę żadnych uchybień. o Wyciszeniu również już wspominałem. do 100 jest bardzo przyjemnie. jednak powyżej 4000 obrotów robi się głośniej. nie jest to najcichszy motor ale raczej nie przeszkadza w komfortowej jeździe

Z przodu miejsca jest sporo z tyłu niestety wyższe osoby mają problem. Siedzi się z tyłu dość wysoko a dach się tam obniża i powstaje problem. Przełączniki przekładnie bardzo fajnie rozmieszczone. podświetlana stacyjka, elektroniczna regulacja nawiewu i ogrzewania. Bagażnik.... mieszczą się 3 torby podróżne a reszta na kolana pasażerów:D Wykończenie wnętrza plastik ale ładny i nie trzeszczący na dziurach. Co do aranżacji wnętrza to na tylnej półce można sobie pieska z kiwającą głową postawić a na lusterku wew. pluszaka powiesić. i chyba tyle:P. Jak do tej pory brak śladów koleżanki RUDEJ.

przy -20 cieple powietrze leci po jakichś 2-3 km. jak dla mnie bardzo szybko. Wentylator ma zakres obrotów powiedział bym że aż za duży. na 4 stopień nigdy nie ustawiałem a przy pełnym grzaniu i nadmuchu na 2 stopień po 20 min jest po prostu duszno.

Słupki przednie nie są bardzo grube nie zasłaniają na zakrętach, szyba przednia duża i przestronna. z tyłem jest gorzej szybka jest bardzo mała, do tego jak jest spoiler na klapie to praktycznie nie ma widoczności. Na szczęście widoczność w lusterkach jest bardzo dobra. O oglądaniu się w tylnej szybie praktycznie zapomniałem. korzystam tylko z lusterek i jest ok

Jak do tej pory brak jakichkolwiek problemów. bezpieczniki częściowo dostępne bezproblemowo pod maską część schowana pod obudową kolumny kierownicy. Z elektroniki nic nie padło. Diagnostyka komputera jest bardzo prosta i opisana w wielu miejscach. wystarczy dioda i oporniczek i umiejętność odczytania kodu(bezproblemowe)

Rzadko się psuje i drogo kosztuje :D

Jeśli wymieniasz elementy eksploatacyjne na bieżąco nie musisz się obawiać że ten samochód cię zawiedzie. POLECAM