Opinia Mazda 323 323f BJ 2.0 101KM (turbo diesel) hatchback 1999r., ocena użytkownika (rm1)

Mazda 323 323f BJ 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 101KM (turbo diesel)

data oceny: 2010-02-27

pali malo, naprawde malo i to chyba najwiekszy plus auta. Za 100 zl mozna naprawde pojezdzic

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

Zwroc uwage na blachy, a szczegolnie od spodu obejrzyj wszystkie drzwi i nadkola. Bo z wierzchu to on bedzie ladny na pewno.Do silnika nikt nie zajrzy i wiadomo ze wszystkiego dowie sie jak kupi bo inaczej sie nie da, ale warto przejechac sie i sprawdzic dzialanie turbiny bo moja cos podupada chyba a prawidlowo na drugim i trzecim biegu powinno dobrze odchodzic bo wyzej juz nie ma takiego efektu, warto sprawdzic rowniez klime czy nie smierdzi i czy chlodzi bo to tez kosztowna sprawa

czy nie gubi plynu chlodniczego bo mi ucieka korkiem czasem no i chyba to co w kazdym aucie poziom oleju itp, ogolnie auto powinno jezdzic dobrze

auto polecam osobom ktorym zalezy zeby malo wlac a daleko pojechac bo spalanie ma rewelacyjne, nie polecam tym ktorzy licza na tanie koszty utrzymania.

Nie napisze ze auto jest idealne ale jak ktos trafi nie zjezdzone to naprawde bedzie zadowolony, mozna polubic ten woz bo ma duzo plusow.

auto prowadzi sie przyjemnie i przewidywalnie choc jego zwrotnosc i os skretu nie jest zbyt rewelacyjna, nieraz trzeba lamac sie dwa razy podczas gdy fordem escortem poniewaz tez posiadam w tym samym miejscu ten sam manewr robie raz a nie odbiegaja dlugoscia oba samochody od siebie zbyt. Co do reszty mysle ze jest ok a rzeczy typu hamulce, drazki itp to jak kto dba tak ma. ogolnie ok

silnik w miare elastyczny, biegi przynajmniej u mnie a szczegolnie 3 czasem delikatnie nie chce wejsc z plynnoscia i czuc maly zgrzycik, nie jest to wina oleju w skrzyni bo jest zmieniony mysle ze moze to kwestia odpowietrzenia. Co do przyspieszenia to jak na ponad 100 konnego turbo to absolutnie bez rewelki. sile auto ma nieprzecietna bo nie ma dla niego sniegu nie do pokonania czy ladunku nie do przewiezienia ale przyspieszenie bez przesady

w moim egzemplarzu zawieszenie jest zuzyte, do wymiany sa drazki stabilizatora i pewnie amortyzatory rowniez. niestety polskie drogi zbyt dobrze na to nie wplywaja. Mi ogolnie tlucze na dolach wszystko. Jak mam komplet pasazerow z tylu obciera nadkole z tylu. Co do foteli i miejsca to 10. jest super, bardzo przestrzenny z tylu jak i z przodu i fotele wygodne. Mozna jechac wygodnie bez scisku. Co do wyciszenia to auto glosne i buczy niemilosiernie w srodku szczegolnie po przekroczeniu 2500 obrotow

miejsca jak juz pisalem jest full schowkow tez przeroznych. Na fotelach mam welur wiec jest ladnie i trwalo, co do blach to auto gnije, mam rdze na nadkolach z tylu i na drzwiach przednich od dolu od wewnatrz. Poza tym jeszcze kilka drobnych ceteczek na innych elementach.Siedzenia z tylu calosciowo mozna fajnie do przodu podsunac i to bardzo mi sie podoba bo zwieksza sporo bagaznik. Co do kokpitu i jego uzytecznosci jest naprawde dobry i przyciski sa wszystkie pod reka

szybko grzeje i porzadnie a klima w lato takze spisuje sie wzorowo.

widocznosc i ergonomia super przy cofaniu troche ciezko go wyczuc gdzie sie konczy ze wzgledu na pochylona tylna szybe ale da sie wyczuc po kilku cofaniach

w moim egzemplarzu bez zarzutu

ja nie robilem w niej absolutnie nic jeszcze jezdzi bez zarzutu ale co do cen czesci wiem ze sa drogie bo troche juz planowalem rzeczy wymienic. Mialo nie byc o eksploatacyjnych czesciach ale dla przykladu podam ze rozrzad z pompa wody i robota to koszt 1500 pln

spalanie i jeszcze raz spalanie. Poza tym bardzo milo sie je prowadzi. Czuje sie w tym samochodzie ze jade.