Opinia Mazda 626 2.5 165KM (benzyna+gaz) hatchback 1994r., ocena użytkownika (t1z)

Mazda 626 1994r. - opinia użytkownika

silnik: 2.5 165KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-07-14

W mieście zależnie nawet do 15l gazu ale nie więcej Najmniej na trasie nad morze 700 km spalanie wyszło dwukrotnie lekko powyżej 9 litrów ale wtedy miałem nowy reduktor i jechaliśmy bardzo wolno z dziećmi ale dopakowani na maxa . Średnie spalanie przy sprawnym układzie paliwowym to 11-13 litrów gazu jak dla mnie OK

czy nie był bity jak mój i czy nie był zalany Mój samochód jest z roku 94 a nie ma rdzy nigdzie ... oprócz lewego tylnego nadkola na którym dopiero teraz zauważyłem gruba nałożoną szpachlę ...

Lać dobry olej co 10 000 km zmieniać świece co 10 000 km przy gazie Uważać na przegrzanie trzeba kontrolować stan węży przy chłodnicy jeżeli zmieni się je odpowiednio wcześniej to nic się nie dzieje z tym autem dodam że można kupić węża za 12 zł oczywiście z URSUS C330 :-) oryginał kosztujeee ? Każdy silnik V6 spala olej mój bierze do 1L/ 10 000 km

w silniku 2,5 L Raczej rodzinie chyba najlepiej młodej rodzince w silniku 1800 najlepiej starszemu panu / państwu

Widziałem co się dzieje z samochodami typu Cytryna C5 z 2001 roku jak sobie skrzypią fordy i ople i w sumie to gdybym trafił na idealny egzemplarz np. taki jak mój po sprowadzeniu z Berlina to raczej wolałbym niż taką cytrynę w której odpada co się dotknie . Chciałbym tylko kilku rzeczy które czasem mnie wkurzają . 1. Za słabe wspomaganie na miasto w Oplu jest lepiej 2. za słabe hamulce trzeba kombinować żeby było dobrze 3. Brak filtra kabinowego (przeciwpyłkowego) 4.Nisko siedzi na oryginalnych amortyzatorach i sprężynach tylnych 5. Brak klimy w moim egzemplarzu Reszta jak się zadba to jest super .

Trochę nosi bo układ kierowniczy nie jest zbyt precyzyjny ale jest znośnie szczególnie na trasie lajtowo się jedzie , hamulce lipa - trzeba kombinować żeby hamowały ja mam wentylowane nawiercane tarcze ale i tak nie jest super

Mam mazdę z silnikiem 2,5l V6 z gazem . Elastyczność ! tutaj drogie panie zrozumiałyby co to jest, moja żona jeździ mazdeczką pomimo że mazda jest spora zapina 4 bieg i już nie zmienia biegu nawet po mieście byleby się nie zatrzymała jak ostatnio przejechała się oplem vectra z silnikiem 1800 i z klimą to pierwsze pytanie była dlaczego ten samochód mi gaśnie i jeszcze stwierdzenie ! ten samochód nie chce jechać ....

trzeba w maździe walczyć z tylnymi amorami i sprężynami reszta ok . Wyciszenie jak na rocznik '94 rewelacja Kolega mający Opla astrę sprzeczał się ze mną że nie da się rozmawiać przy 120/h w astrze się nie da w maździe jest spoko

Raczej wszystko na wyższym poziomie

Mam szyber bez klimy i tu jest trochę lipy W zimie trochę słabo odparowuje przednia szyba (nie jest podgrzewana elektrycznie ) tył ok ale też chwilę trzeba poczekać . Ogrzewanie w środku zimą - jest dobrze

Wkurzają mnie słupki przednie bo rozjechałbym już ze trzy babcie przez te słupki. Widoczność do tyłu to chyba jeden z większy atutów tutaj- lusterka są duże praktycznie przy oryginalnych wkładach japońskich do luster nie ma martwego pola wiem coś o tym bo kupiłem zamiennik przez który o mało facet nie rozjechał by mnie !!! Teraz mam lewe lusterko asferyczne zamiennik i jest lepiej tylko lepiej bo to nie oryginalna część

Praktycznie zero awarii przez 4 lata i 90 000 km rocznik '94 PRZYPOMNĘ Napisałem praktycznie bo byłem u nieudacznika zwanego mechanikiem ("serwis samochodów japońskich " żenada ) przez którego musiałem wymienić uszczelki pod klawiaturą , alternator i coś sobie polutował przy wiązce elektrycznej przy silniku i samochód nie odpala od pierwszego obrotu tylko trzeba go długo kręcić zawsze odpalał od pierwszego obrotu rozrusznikiem nawet przy temperaturze minus 20 stopni C !!! Dobry mech to skarb .

Niezawodność duża (nawet bardzo duża przy dobrej opiece mechanika DOBREGO mechanika !!!!!!!! ) Koszty wysoko i nisko amortyzatory kayaba np od 250 wzwyż jak dla mnie nie jest tanio ale niektóre są porównywalne do fiata łączniki stabilizatora po 20 zł

Hamulce - za słabe Muszę przyznać że jak sprowadziłem samochód to nie było problemu z niczym nawet hamulce były super

Pierwsze silnik ! ekonomiczny potwór bardzo elastyczny Zawieszenie komfortowe wygodne ale za delikatne na nasze wypasione drogi . Nadwozie rocznik 94 a rdzy jak na lekarstwo ... opla by już nie było Zezarło by go ze dwa razy forda też (mam doświadczenie w tych markach)