Opinia Mazda MPV 2.0 136KM (olej napędowy) van 2004r., ocena użytkownika (ra3)

Mazda MPV 2004r. - opinia użytkownika

nadwozie: van

data oceny: 2010-02-22

ostatnio zacząłem tankować BP Ultimate i przejeżdżam więcej na jednym baku; polecam

blacharka i najważniejsze wiarygodny przebieg potwierdzony przez ASO MAZDY

przy codziennej jaździe trzeba uważać (jak pisałem wyżej) przy cofaniu ze względu na szerokość

jak już pisałem małej i dużej rodzinie ze względu na wygodę i możliwości przewozowe

jak dla mnie idealny samochód; choć mam go nie długo; mam nadzieję że pojeżdżę nim trochę; pozdrawiam

samochód dla małej i dużej rodziny; która chce podróżować wygodnie; mieć dużo miejsca; jak nie wewnątrz to na zewnątrz (przyczepka, bagażnik dachowy) no i oczywiście liczy się bezpieczeństwo (prowadzenie, hamulce itp.)

silnik diesla jest wystarczająco mocny do bezpiecznego podróżowania (przyspieszenia, elastyczność); jak trzeba to można wcisnąć do dechy; średnie spalanie w granicach od 7 do 8,5 na 100 km

jazda nie sprawia problemów choć mogłoby być odrobinę ciszej (ale to nie przeszkadza bardzo)

van z siedmioma osobnymi fotelami jest bardzo uniwersalnym samochodem; miejsca jest wystarczająco a możliwości aranżacji duże

mój van-ik posiada dogrzewanie silnika także po kilku kilometrach robi się cieplutko (zimą); poza tym ma osobny nawiew na tylną część samochodu z możliwością obsługi przez pasażerów 3 rzędu; klima działa poprawnie (latem jest milutko)

widoczność jest dość dobra; choć ze względu na rozmiary zawsze jest problem z widocznością do tyłu (małe samochody - są za wąskie; w pewnym ustawieniu są niewidoczne w żadnym lusterku)

co do elektroniki to nie mam zastrzeżeń; wszystko działa jak powinno

jak na razie to nie wymieniałem nic; ale jestem przed wymianą rozrządu i wiem że to nie mały koszt w ASO około 2500-3000 zł;

długo zastanawiałem się przed kupnem; brałem pod uwagę kilka modeli Voyagera, C8; analizowałem wszystko silniki; awaryjność; sprawdzałem samochody po nr VIN; wybór padł na MAZDĘ MPV