Opinia Mazda 6 exklusiw 1.8 120KM (benzyna) kombi 2008r., ocena użytkownika (22q1)

Mazda 6 exklusiw 2008r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-09-06

spalanie bez szału

Odpowiedź:Raczej nie

serwisować w Niemczech

fatalny serwis

rodzinne auto, raczej nie dla kierowców rajdowych

Fatalny serwis, podam przykład :W lipcu br., wyjechałem wraz z rodziną ( żona i 3 dzieci ) na wakacje swoją 3 letnią Mazdą 6. Gdzieś za Neapolem doszło do niekontrolowaneg o wystrzału prawych i lewych kurtyn oraz poduszek w fotelach. Tylko dlatego, że skierowano mnie objazdem nie jechałem autostradą z normalną predkością. Zapewne doszło by do tragedii a tak żona doznała " tylko " obrażen ramienia. Samochód był 12 dni po gwarancji, był serwisowany choć nie w Mazda Polska ale zgodnie GVO. Przed wyjazdem przeszedł serwis OT-80 tys. więc był sprawny. Sądziłem, że Mazda Polska będzie czuła się odpowiedzialna za swoje wyroby a zwłaszcza będzie chciała gruntownie zbadać części i cokolwiek przeprosi za doznane wrażenia. Sądziłem, że poduszki powietrzne choć kilka dni po gwarancji winny być dożywotnio sprawne a nie potencjalnie zabijać. Oczywiście wyszło jak zawsze - skupiono się głównie na szukaniu mojej winy tak by pozbyć się odpowiedzialnośc i i jak najmniej zapłacić. Stwierdzili, że dokumentacja serwisu jest niepełna - nikt niestety nawet nie poprosioł o jej ewentuale uzupełnienie i że do eksplozji poduszek mogła przyczynić się instalacja gazowa. Wpływ instalacji gazowej na zdarzenie określony został na podstawie wpisu do dowodu rej. bez ogledzin instalacji, danych technicznych, homotogacji, zgodności montażu z zaleceniami producenta. Mam instalecję Stella OBD. Po długiej korespondencji stwierdzam, że Mazda Polska nie jest wcale zainteresowana zbadaniem przyczyny tego niebezpiecznego zdarzenia a hasło Mazda Polska "bezpieczne miejsce dla całej rodziny” jest pustym sloganem. Dodam, że w ramach gestu handlowego zaproponowali mi zrefundowanie naprawy w 30% przy calkowitym koszcie naprawy 18.000 tys. złotych. Nie muszę dodawać, że odmówiłem

Czasami " myszkuje na prostej ", rewelaacja w zakretach, tarcze hamulcowe fatalne wymiana przy 60 tys.

zbyt mała moc do ciężaru auta

trochę twardy ale wygodny

słabe plastiki, bardzo wygodny

bardzo przyzwoita

ok

ok

słabe tarcze hamulcowe, samoistny wystrzał poduszek powietrznych prawych i lewych kurtyn oraz poduszek w fotelach

duże kłopoty

bardzo dobrze sie prowadzi