Opinia Mercedes 190 (W201) 2.0 0KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 1986r., ocena użytkownika (wqd)

Mercedes 190 (W201) 1986r. - opinia użytkownika

data oceny: 2011-02-13

Jeżdże nim już 6 lat codziennie około 40km i spalanie mam już dokładnie wyliczone. Na pełnym baku (wchodzi 48-49 litrów) robie dokładnie 700km, bez różnicy czy lato czy zima.

Właściwie chyba tylko na to czy niebył zbyt mocno klepany, ale na to zwraca sie uwage przy zakupie każdego auta.

Wymieniać w miare regularnie olej i jeździć, jeździć, jeździć

Każdemu kto chce jeździć tanio i wygodnie. Niepolecam go jedynie amatorom szybkiej jazdy, bo do wyścigów ten model się raczej nienadaje.

Ogulnie autko bardzo dobre i z czystym sumieniem moge go polecić, duże, przestronne, spory bagażnik, a przytym ekonomiczne i mało awaryjne. Jedyna wada dla mnie to że są to samochody niestety wiekowe bo kupując nawet jeden z ostatnich roczników auto ma prawie 20 lat, a szkoda bo właśnie po tych modelach (i jeszcze 124) widać że kiedyś robiło się auta na jakość a nie na ilość.

Jeździ się jak Mercedesem, nic dodać nic ująć, pełen komfort, godny polecenia promień skrętu przy tak stosunkowo dużym aucie można zawrucić prawie wszędzie, przydatne też przy parkowaniu i w ciasnych miejscach.

Silnik bardzo elastyczny, skrzynia (ja mam 4-ro biegową), bardzo dobrze zgrana z silnikiem i wogule nie brakuje piątego biegu. Z przyśpieszeniem gorzej ale to nie jest auto do szaleństw.

Zawieszenie idealne na polskie drogi, bardzo wytrzymałe.

Miejsca jest sporo jak z przodu tak i z tyłu, bagażnik wielki, troche zbyt mało schowków.

Grzanie rewelacyjne.

Troche zamałe lusterka ale to kwestia przyzwyczajenia.

Chociasz w tym modelu niema tego zbyt dużo ale to co jest sprawuje sie bez zarzutu

Poza częściami eksploatacyjnymi jak filtry, klocki i inne jest to samochód praktycznie bezawaryjny. Mój ma prawie pól miliona km. zrobione i silnik bez zarzutu, nie kopci, nie bierze oleju, w zimie pali bez problemu chociasz stoi pod chmurką (przy większych mrozach trzeba tylko 2-3 razy podgrzać świece). Zawieszenie też się trzyma.

Ogólnie niemoge powiedzieć nic złego o tym aucie, sam swojego nie oszczędzam, jeździł już na różnych wynalazkach nawet na oleju z hipermarketu (i chodził lepiej niż na biogównie z bliskiej) i nadal sprawuje sie wyśminicie.