Opinia Mercedes 200-500 (W124) 2.0 75KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 1988r., ocena użytkownika (zhz)

Mercedes 200-500 (W124) 1988r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-10-11

To jest chyba największy atut tego auta. Jest niewiarygodnie oszczędny. W trasie średnio spala mi 5,5 l - przy prędkości ok. 120km/h, ale udało mi się ostatnio na trasie zejść do 5l/100 km (1200km na jednym baku).

Możliwe ogniska korozji.

Terminowa wymiana oleju. Tankować na dobrych stacjach benzynowych.

Auto dla kierowców spokojnych, ceniących komfort nad jazdę wyścigową.

Autko naprawdę bardzo fajne. Przede wszystkim ma to coś (tzw. "duszę"). Zdecydowanym minusem jest brak przyspieszenia, ale jakoś nie denerwuje mnie wyprzedzający mnie przedstawiciel handlowy w jakimś ciasnym pudełku - współczuję mu, że musi się tak garbić za kierownicą:). Zdecydowanie zostanę przy marce - za jakieś parę lat sprawię sobie mocniejszego "okulara", ale jak na razie jestem z mojego "balerona" bardzo zadowolony.

Nie można się prawie do niczego doczepić, chyba że do tego że w wersji bez ABS (tak jak w każdym takim aucie) przy nagłym hamowaniu nie można mimo wszystko tracić wyczucia żeby nie wprowadzić auta w poślizg. W trasie prowadzi się go dosłownie dwoma palcami. Bardzo dobre wspomaganie. Świetna średnica zawracania. Co do parkowania to nie inaczej jak tylko do tyłu na kopertę.

To nie jest auto dla rajdowców. Nim się po szosie spokojnie płynie, nic więcej. Przy wersji 4-ro biegowej w trasie wrzucasz przy 60km/h czwórkę i zapominasz o sprzęgle i skrzyni biegów - jak w automacie:). Prędkość maksymalna 160 km/h i koniec.

Auto na dalekie trasy. Od kwietnia przejechałem już nim 20.000 km i serce mnie boli jak dojeżdżam do celu, nie chce się z niego wysiadać. Z tyłu jeszcze nie jeździłem, ale podobno też jest bardzo wygodnie. W 4 osoby jest bardzo wygodnie, a jak jedzie i 5 to też nie można narzekać. Bardzo dobrze wyciszony.

Jak już wyżej wspomniałem jest bardzo przestronnie. Narzekam jedynie na brak podłokietnika w mojej wersji, co jest odczuwalne w długiej trasie. Wkurzająca jest także wycieraczka - nie ma funkcji tzw. jednego "maznięcia" (jeździłem wcześniej Citroenem i tam funkcjonalność wycieraczki była o ten element lepsza). Bagażnik jest oczywiście ogromny. Komplet pasażerów i wyjazd na weekend - nie ma problemu.

Bardzo dobra. Szybko robi się milutko i cieplutko. Ma ciekawe rozwiązanie z dwoma strefami grzania dla kierowcy i pasażera - żona jest ciepłolubna, ja trochę mniej i nie ma problemu, każde z nas ustawia sobie nawiew odzielnie.

Do przodu i do tyłu bez zarzutu. Z lusterkami trochę gorzej, ale można się przyzwyczaić - jeszcze nikomu drogi nie zajechałem:)

Układ elektryczny bez zarzutu. Elektroniki w aucie z 1988r. nie zauważyłem - no może sygnalizację zapięcia pasów pod sufitem.

Mawiają, że w tym aucie trzeba tylko regularnie wymieniać płyny - i jak na razie to się sprawdza.

No jest słaby - nie da się ukryć, ale coś za coś - super spalanie.

Nie wiedziałem, że będzie aż tak niskie.

Wojtek