Opinia Mercedes 200-500 (W124) 200E 2.0 12v 118KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1989r., ocena użytkownika (4b7)

Mercedes 200-500 (W124) 200E 1989r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 12v 118KM (benzyna)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-02-11

1. Fotele, jeżeli fotel kierowcy jest już wysiedziany, oznacza to że auto może mieć powyżej 400 000 km. Poniżej tego przebiegu fotele są bardzo bardzo wygodne. 2. Nigdy nie sugerować się licznikiem ponieważ panuje moda na odkręcanie 3. Czy auto jeździ/jeździło na gazie. Ja swój wywaliłem ponieważ wiem że te silniki nie zbyt chętnie tolerują gaz (Duże NEIN dla gazu)

Nic szczególnego, zalać i jeździć...

Rodzinie 4-5 osobowej. Jeżeli posiadają garaż to auto jeszcze długo będzie wiernie służyć i błyszczeć.

Auto oceniam bardzo dobrze. Największym wydatkiem była wymiana silnika. Gdyby nie to że poprzedni właściciel kompletnie nie dbał o to auto i je wręcz zajeździł, jestem pewien że nie musiałbym wymieniać silnika. Silnik wymieniłem około 50000 km temu, teraz ma on około 140 000 km i jest świetny. Prawdopodobnie w najbliższym czasie wymienię fotele z przodu ponieważ mają już 19 lat no i ponad 500 000 km, są już trochę wysiedziane z oczywistych względów. Podsumowując, mam zamiar jeszcze inwestować w to auto i nawet nie myślę o sprzedaży. Auto świetnie się spisuje, dla mnie w zupełności wystarcza. Mercedes wiele lat temu odwalił kawał dobrej roboty!!!

Mimo iż auto ma już swoje lata i trochę przejechało, to prowadzenie auta jest bardzo łatwe, wspomaganie jest bardzo mocne, śmiało można kręcić jednym paluszkiem. Hamulce oceniam dobrze, nigdy nic nie miałem im do zarzucenia. Największy problem to parkowanie, w lusterkach nie widać dokładnie tyłu auta (trzeba go wyczuć). Parkowanie dla świeżego kierowcy może być na początku pewną zagwostką.

Do jazdy zgodnie z przepisami silnik śmiało wystarcza. Na światłach nie czuć tego że auto jest starsze od pozostałych. Około 50 000 km temu wymieniłem silnik ponieważ poprzedni właściciel \\"zajeździł\\" go gazem wstawianym chyba gdzieś w stodole (profanacja!!!) Silnik który teraz posiadam ma jakieś 140 000 km przebiegu i pracuje bez zarzutu, po prostu super.

Jeżeli chodzi o resorowanie to naprawdę jest bardzo dobrze, po przejechaniu \\"średniej krajowej dziury\\" słychać tylko głuche \\"puf puf\\" i to by było na tyle. Miejsca w aucie jest pod dostatkiem nawet dla mnie (193 cm wzrostu). Nie raz jechałem z kompletem pasażerów i nikt nigdy nie narzekał. Jeżeli chodzi o wyciszenie to również oceniam jako dobre. Gdy stoję na światłach to praktycznie nie słysze silnika, jedynie wyczuwa się po ciele że coś pracuje bo opierając się o sam słuch naprawdę jest ciężko wyczuć. Głośno robi się dopiero przy obrotach bliskich mocy maksymalnej (około 5000 obr.)

Mogę tutaj tylko napisać że na tym aucie może się jeszcze aut wzorować. Miejsca jest full, materiały mimo 19 lat, nigdy nic nie piszczało, nigdy nic nie dzwoniło, super! Na Karoserii są widoczne ogniska korozji, takie ok. 1 cm - 3 cm lecz auto jest tak dobre że planuję zajechać do lakiernika i całe je odmalować by nadać aucie jego dawny blask i mam zamiar dalej je użytkować.

Ogrzewanie ma taką moc że szybko je przykręcam bo zaczyna się robić naprawdę gorąco hehe.

Pisałem o tym na początku :P

Silnik jest chyba odrobinę za mały, dlatego w mieście zjara ok. 12 litrów. Większe silniki wcale dużo więcej nie spalają.

Mercedes... ...i wszystko jasne