Opinia Mercedes klasa CLK AMG optik 3.2 V6 218KM (benzyna) coupe 1999r., ocena użytkownika (djt)

Mercedes klasa CLK AMG optik 1999r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 3.2 V6 218KM (benzyna)

data oceny: 2008-08-18

W sumie to trudno do końca określic. Jak się jeździ na prawdę oszczędnie to pali naprawdę nie dużo jak na taki motor. To nie do końca tyczy się mojej osoby:)

Należy zwrócić uwagę m.in. czy owe uszczelki dobrze nakładają się ne górną krawędź szyb drzwi gdy są zamknięte, czy nie są sparciałe. Gdy kupujesz egzemplarz z pełną elektryką sprawdź czy wzystko działa - jeśli nie, utargujesz trochę z ceny a za naprawę zazwyczaj nie zapłacisz dużo

Trudno określić. Zwróć uwagę na stan paliwa:)

Moje auto nprawdę robi wrażenie. Często ludzie oglądają się mimo że jest to 10-cio letnie CLK. Jak na sportowego bolida jest sporych rozmiarów porównując z innymi coupe. Długo szukałem i udało mi się znaleść niestyrany pięknie ospojlerowany z podwójnym wydechem egzemplarz. Elektoniczna dwu strefowa klima, parktronik przód,tył, duża navi, skóra, extranagłośnienie BOSE, pełna elektryka siedzeń z pamięcią podgrzewanych z masażem, xenon itp. SUPER AUTKO

Choć auto ospojlerowane i obniżone z utwardzonym zawieszeniem świetnie spisuje się nawet na polskich drogach mimo iż te dwie kwestie mogą się nawzajem wykluczać

silnik mocny z dobrym momentem obrotowym. Co prawda przyśpieszenie nie jest jak porshe GT ale rzadko się zdarza kozak na światłach który by mógł mi dorównać gdy startujęod zera, ale zdarza się. Za to "9"

Co do resorowanie jeśli chodzi o mnie nie mam większych zastrzeżań. Jeśli chodzi o wyciszenie to przy 230km/h da się jeszcze porozmawiać z pasarzerami:)

Jakość wykończenia OK. Auto w skórach, z pełną możliwą elektryką(ustawienie, pamięć foteli z pamięcią itp.)+duża nawigacja. Ja na coupe i miejśce z tyłu pasażerowie nie narzekają. Jak na coupe bagażnik ogromny- wkładam złożony dziecięcy wózek i zakupy!!! Polak potrafi:)

Wentytacja, klima z przodu OK. Ogrzewanie jak na solarium

Powyższe bez zastrzeżeń. Minus - ograniczona widoczność oglądając się za siebie gdy przejeżdzam przez tory kolejowe ułożone poprzecznie.

Mam problem niekiedy z czujnikami prakownia i elektryczną roletą na tylnej szybie

Co do kosztów napraw w sumie to nie wiem, gdyż nic jeszcze mimo przejechanych 30000km mi się nie sypnęło. Podałem taką warośćo wymagali w teście

Drzwi nie mają ramek i trzeba niekiedy mocniej nimi trzasnąć. Szyby muszą dobrze dociskać do uszczelek aby podczas jazdy nie było świzdów gwizdów:) Przy lekko puszczonych szybach problem znika

Sporo miejsca, z tyłu dwie podróżują komfortowo, no i bagażnik