Opinia Mercedes klasa E Avangarde 2.9 TD 129KM (olej napędowy) kombi 1997r., ocena użytkownika (fab)

Mercedes klasa E Avangarde 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 2.9 TD 129KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-01-10

Najmniej mi spalił 6,2 litra na 100 km, ale oszczędzałem, bo chciałem się przekonać, ile można z niego wyżyłować. Auto przy spokojnej jeździe pali bardzo przyzwoicie.

Czy nie był wcześniej mocno rozbity i czy skrzynia biegów zmienia płynie (bez szarpania) przełożenia.

Zalecam tankowanie zanim zapali się lampka rezerwy. Jeśli masz niewiele paliwa i staniesz na górce auto może się zapowietrzyć.

Tak,spokojnemu, zrównoważonemu kierowcy i jego rodzinie. Nie jest to demon szybkości, ale odwdziecza się komfortem i niezawodnością.

Kupiłem go w lutym 2008 roku przy przebiegu 256.000 km i już wierci mnie żeby zmienić. Teraz ma 280.000 km. Jeśli go sprzedam, to będę durniem. Nie mam do tego auta żadnych zastrzeżeń. Zawsze wygodnie i pewnie. Bagażu można zabrać na miesięczny wyjazd na urlop. Oleje i filtry wymieniam po 15.000 km, choć producent przewiduje 20.000 km. Z wymianą oleju w skrzyni biegów też nie ma problemów, bo są już mechanicy, którzy mają o tym pojęcie. Podsumowująć - nie ma jazdy bez gwiazdy !!! Daję 10 pkt, bo w tym roczniku nie ma lepszej fury rodzinnej.

Auto prowadzi się bardzo pewnie. Jazda na wprost wyśmienita. W zakretach też samochód bardzo stabilny. Nic nie buja i nie myszkuje. Koleiny nie są żadnym problemem. Za parkowanie dałem nisko, bo bardzo trudno wyczuć tył. Auto o tych gabarytach powinno mieć czujniki z tyłu. Zresztą założyłem je za 350 PLN, ale w Avangardzie powinien to być już w standardzie.

Skrzynie i silnik dobrze są zestrojone, ale nie jest to demon szybkości. Cały ten samochód raczej nastraja do spokojnej, zrównoważonej jezdy. Jak mu się da w piec od dołu to idzie dobrze. Od 150 km/h do 180 km/h ma power i wtedy autko super trzyma się drogi. Na autostradę idealny.

Wszystko Ok, tylko mógłby być cichszy.

Przestrzeń, ..... nie ma wiekszego w tej klasie. Statek. Jakość materiałów i wykończenia - wiadomo Mercedes. Autko ma już 12 rok i korozja lekko daje znać o sobie, ale na razie psikam ogniska sprejem antykorozyjnym i mam spokój.

Grzeje i chłodzi wyśmienicie, choć to ogromne kombi.

Do tyłu nie widze wiele , bo mam przeciemnioną szybę, ale w bocznych lusterkach widać dobrze.

Nic nie szwankuje i nie zdradza oznak zmęczenia.

Mercedes - tanioch w częściach. Wymiana elementów w zawieszeniu była zaraz po przywiezieniu auta z Niemiec. Teraz nic nie dokładam.

Robert