Opinia Mercedes klasa S 4.0 cdi 250KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 2001r., ocena użytkownika (9ps)

Mercedes klasa S 2001r. - opinia użytkownika

silnik: 4.0 cdi 250KM (olej napędowy)

data oceny: 2008-05-26

szczerze mówiąc spala mniej niż 320cdi w moim okularze w210 2001. Lekkiej nogi to ja napewno nie mam, a na tankowanie nastarczyło by człowikowi który na codzień jeździ FI(U)TEM 126P. niewiem dlaczego tak mało spala - ale za bardzo się tym nie przejmuje - poprosu przyjołem to do wiadomości i już hehe.

Sobie. Żonie. Córce. Synowi. i wszystkim osobom które kocham- jest poprostu przeulubione

super wygodny, mało awaryjny, troche drogie części ale to w końcu klasa "S"-ama dla siebie. Lepszego mi nie trzeba, a prosze uwieżyc ze jestem dosyc wybredny. jedyne co bym jeszcze dodał to masaż we wszystkich fotelach a nie tylko kierowcy. i pełną regulacje oraz podgrzewanie i chłodzenie foteli tylnych

moim zdaniem za mocno jest wspomagany układ kierowniczy. zawieszenie bardzo dobre-airmatic, choć nie dokońca zdaje egzamin na naszych polskich dziurawych ścieżkach(bo drogą tego cholerstwa nie nazwę)

silnik bardzo dobry choć musiałem wymienić zawór recyrkulacji spalin(cholewcia, źe mercedes-benz nie przewidział zeby można ominąc to ustrojsto), poza tym wszystko ok. ostatnio zaczyna mi czasami lekko szarpać skrzynia-musze wymienić olej."Pamietacie ze do automatów w mercedesie należy lać jedynie ATF pełny syntetyk-bo inaczej grozi to zatarciem skrzyni lub opóźnioną pracą skrzyni"-Wymiany w skrzyni powinny być co jakieć 120-150tys.km.W drodze jeszcze nigdy mnie nie zawiódł

nie jeżdziłem nigdy bardziej komfortowym automobilem. Audi a8 2004r nie ma szans. a w bmw 7 2005r można pogubic protezy szczękowe:-)))). ubustwiam ten luksus hehehe

piękono, styl i harmonia, a nade wszystko niesamowita ilość miejsca, brak jakiegokolwiek zmęczenia nawet po 1000km. tu fachmani z mercusia się popisali

co tu pisac - bez zarzutu . klimatronic. wentylacja jest bardzo przydatna dla osób nadmiernie sie pocących - poprostu wsiadacz a fotel chłodzi ci tyłek - aż nie chce sie wysiadać- nawet do kiosku podjeżdżam samochodem :-))))

do tyłu troche za słabo ale przecierz nie da sie zrobic super limuzyny z widocznością na poziomie smarta. Parctronic częściowo załatwia sprawe ale ja zamierzam założyś kamerke cofania - wtedy będzie launia.

tu trocze przedobrzyli - za duzo jest tych elektrycznych kagańców na silniku i skrzyni. za karzym razem gdy spieprzy się jakac pierdoła załącza sie tryb dla "awaryjnego debila". I tu musze wspomnieć o tym zaworze recyrkulacji to elektrychne dziadostwo chamuje silnik w najmiej ochekiwanym momencie-przy wyprzedzaniu. Ale po wymianie zaworu na nowy po dziś dzień mam spokój (czli już rok czasu). Miałem jescze problem z kierunkami ale sam ustąpił po 5 sekundach i nigdy sie juź nie pojawił. Ale po dziś dzień mam problem z załadowniem płyty do nawigacji comand- czasami trwa to dosłowienie 5 min ,a czasem niechce się załadować nawet cały dzień- ale to może byc wina płyty, bo nie jest już pierwszej młodości. Elektryka mogła by byc lepsza . Padł mi distronic i nie było wogóle funkcji tempomat.

samochód naprawiłem sam. wystarczyło tylko podjechac do serwisu a oni podłązyli mi pod "stardiagnoze". poprosiłem o wydruk usterek i wziąłem sie do roboty z wymianą zaworu. Łatwe to nie było ale sie opłaciłó maszyna chodzi poprostu Zajebieniście. dla oszczędnych dodam że sybko lecą opony z tyłu - ale ja tego sie spodziewałem dlatego nie kupuje najdroższych tylko te w sredniej cenie. Z doświadczenia moge doradzić ze warto jest parami wymieniać koła co sezon z tylnych na przednie az do całkowitego zuźycia. Polecam Goodyear Excellence i Falken FK 452 . Ja zamawiam przez internet na stronie : www.oponytanio.pl mają najlepsze ceny i bardzo młode opony a nie zleżakowane jak u innych sprzedawców

DAWID

Inne modele