Opinia Mercedes 200-500 (W126) LANG 3.0 165KM (olej napędowy) sedan (limuzyna) 1985r., ocena użytkownika (d3s)

Mercedes 200-500 (W126) LANG 1985r. - opinia użytkownika

data oceny: 2008-08-15

Chyba najważniejsze są części mechaniczne! Zawieszenie i komora silnika to potwory które jeśli są w złym stanie pochłaniają mnóstwo pieniędzy. Jakiekolwiek wycieki to coś nadzwyczajnego w tym aucie. Przy tym silniku potrafi szybko dość wyczerpać akumulator ponieważ to stary diesel i potrzebuje niezłego kopa do rozruchu (osobiście wsadziłem do niego setke i nawet w zimie nie miałem problemów z odpalaniem).

Nie można go katować! Jest to limuzyna przeznaczona do spokojnej jazdy. Chociaż się przyznam szczerze że ma zapas mocy. (kręcenie bączków to nie problem, w sumie tylni napęd)

Odnośnie parkowania to należy wspomnieć że jest posłuszny i nie ma większych problemów o ile jest się wystarczająco wprawionym w jeździe samochodem o takich gabarytach!

Przyspiesza dość ospale. Oceniam go ogólnie ale według mnie osobiście nie potrzeba mu niesamowitego przyspieszenia. Ma on dawać radość z poruszania się nim a nie wariowania. Jak ktoś chce osiągów to niech kupi SLR!

w czasie wyjazdu w trasę to nim się płynie nie jedzie! Polecam przejażdżkę wszystkim bo to jest na prawdę coś!

Powiem szczerze że ogniska rdzy się i owszem pojawiły, ale kiedy to auto miało 20 lat i poprzedni właściciel nie dbał o niego za bardzo. Jeżeli autko jest zadbane to nie ma problemu.