Opinia Mitsubishi Carisma 1.6 16V 95KM (benzyna) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (a22)

Mitsubishi Carisma 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 1.6 16V 95KM (benzyna)

data oceny: 2008-06-14

Jeżdżę na 95 oktanowej. Zupełnie wystarcza. Spalanie chyba trochę zawyżyłem, ale to auto wyjątkowo zależnie od rodzaju jazdy zmienia spalanie.Przy spokojnej jeździe na trasie (do 120 bez gwaltownych przyspieszeń - 5,2-5,6)Jak w kabinie zaczyna być lekko słychać sportowy gang silnika - (maska w górę, licznik leci w prawo)to nawet do 9,4

Normalnie - nie szczególnych punktów

Używanie bardzo dobrego oleju silnikowego i regularna jego wymiana. On kręci pod 7 tys. obrotow/min.

To typowy sedan. Dla wielodzietnej rodziny z wózkami to może się on nie nadaje. Poza tym - dla wszystkich !

Mam 31 lat prawo jazdy.Zaczynalem od Syrenki.Miałem dużo różnych aut. Tego "Miśka" kupiłem awaryjnie (miał 8 lat - choć wyglądał super)Przedtem tylko solidne - niemieckie i najlepiej na ropę. A teraz jestem zachwycony - takiego auto jeszcze nie miałem. Eleganckie, piękne, cichutkie i ekonomiczne - a jak trzeba...

Trzyma się nawierzchi rewelacyjnie - pozwala na naprawdę sportową jazdę. Przy manewrach parkowania i podobnych - wspomaganie działa super. Zwinny !

To wspaniały silnik. Elastyczny. Przy obrotach do 3-3,5 tys. to w miarę dynamiczny ale i oszczędny silnik. Jeżeli chcemy mu dać kopa - to przekraczamy 4-4,5 tys. obrotów. Proszę wierzyć - silnik to znosi bez protestów a samochód nagle z cichutkiego eleganckiego auta staje się niezłym sportowym pojazdem.Skutkuje to niestety nagłym skokiem zuzycia paliwa - do 9-10,5 litra na sto- ale to jazda 160-180 non-stop - to i tak nie tak źle

Tym autkiem lecimy 100-120 po bardzo ciasnych zakrętach. Więc nie może być zbyt miękie. Ale uważam dobry kompromis pomiędzy komfortem a przyczepnością. Do 80-100 km/godz trzeba dobże wytężyć słuch aby usłyszeć pracę silnika. Deczko za miękkie przednie fotele co skutkuje po dłuzszej jeździe bólami w pewnej części ciała

To jest kawał auta.Bardzo duży bagaznik. Deska, koło kierownicy wygląda po latach jak nowe.W moim egzemplarzu - blachy ocynk (chyba wszystkie Carismy?)- nadwozie po 11 latach - bez najmniejszej plamki rdzy

Jest klima i ogrzewanie - w zimę jeżdżę w koszulce(ciepełko) w lato też - przyjemny chłodek

Normalnie - bez zarzutu

Nigdy żadnych najmniejszych problemów

Naprawdę - oprócz elementów eksploayacyjnych -nic w nim nie wymieniłem. Raz mechanik naprawil mi (wyregulował)włącznik światła w bagazniku. To auto się nie psuje !!

Wojciech