Opinia Mitsubishi Carisma LS 1.8 GDI 125KM (benzyna) hatchback 1998r., ocena użytkownika (s9m)

Mitsubishi Carisma LS 1998r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 GDI 125KM (benzyna)

data oceny: 2010-04-30

Jak na silnik 1,8 spalanie jest naprawdę do zaakceptowania. Nie należę do grzecznych kierowców i korzystam z mocy silnika, dlatego uważam, że podane przezemnie wartości są naprawdę bardzo dobrymi wynikami.

W moim przypadku zanim zdecydowałem sie na zakup tego samochodzu przekopałem sie przez fora internetowe. Z penością nie mozna kupować zagazowanego GDI ponieważ będzie do wymiany. Specjaliści polecają normalny silnik 1,8 w benzynie (115KM), ale ja nie narzekam na swoje GDI. Poza tym, te samochodu mają już swoje lata, wiec wydaje mi się, że to jest tylko kwestia dbałości o pojazd przez poprzednich właścicieli.

Każdemu kto lubi komfort i praktyczność i nie lubi częstych oraz niespodziewanych wizyt w serwisie.

Słaby konfort resorowania. Stosunkowo niewielkie spalanie. Bardzo wygodne fotele.

Stosunkowo twarde zawieszenie, ale dzięki temu bardzo dobrze trzyma się drogi, zwłaszcza przy większych prędkościach na zakrętach jest to dobrze odczuwalne. Niestety w środku czuje się każdą nierówność pojawiającą się na drodze. Wspomaganie kierownicy mogłoby działać trochę lepiej. U mnie być może jest to kwestia wieku samochodu (11 lat)

Mam silnik GDI, który wśród fachowców nie cieszy się najlepszą opinią, ale na nie narzekam. Zrobiłem na nim blisko 100 tys km i jest ok. Samochód kupiłem przy przebiegu 110tyś, obecnie ma 201 tys. Jak na 125 KM, przyspieszenie naprawdę jest dobre. Mało precyzyjnie działąjąca skrzynia biegów, zimą na zimnym silniku zawsze występują zgrzyty przy wrzucaniu dwójki, potem to zanika.

Czuje się w środku każdą nierówność. Bardzo dobre i wygodne fotele, po 8 godziną za kółkiem bez problemu można dalej normalnie funkcjonować, w przeciwieństwie do samochodów niemieckich którymi również jeżdzę. Przy pełnym obciążeniu z kompletem bagażu i osób na pokładzie nic nie dobija i nie stuka nawet przy dużych prędkościach.

Wystarczająca ilość miejsca z przedu i styłu. Bagażnik jest ustawny i spory. Jakość materiałów jak na samochód z XX wieku jest super nawet w dniu dzisiejszym.

Mam klimatronika i żadnych problemów z zaparowanymi szybami.

Ze względu na bardzo duży kąt nachylenia tylnej szyby, widoczność do tyłu poprzez lusterko wewnętrzne jest mocno ograniczona, ale można sie do tego przyzwyczaić.

Mimio wieku i przebiegu samochodu w moim egemplarzu działa wszystko na medal. Faktem jest, że należę do osób dbających o wozidło.

Bardzo mała awaryjność. Niestety koszty eksploatacyjne i ewentualnych napraw nie należą do najtańszych. Konieczna wymiana oleju co 10tys, dzięki temu silnik pracuje jak brzytwa.

Czuje sie każdą nierówność na drodze i to jest największy jego mankament.

Systematyczne przeglądy, wymiana oleju i wszystkiego co należy robić w ramach przeglądów. Nic więcej się z samochodem nie działo.