Opinia Mitsubishi Galant EA5W 2.5 167KM (benzyna) kombi 1997r., ocena użytkownika (n1b)

Mitsubishi Galant EA5W 1997r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-01-26

To uśrednione wartości. Zaskoczyło mnie nieskie spalanie w trasie. Pierwsza trasa z niemiec, 90 % autostrad, prędkośc do 150 spalanie 7,2 litra. Liczyłem kilka razy pod dystrybutorem, bo nie wierzyłem. Teraz juz pokochałem dzwięk silnika na wysokich obrotach i spala ok 8. No ale np. trasa na wakacje 400 km, z czego 150 km autostradą, cały czas w okolicach 200km/h na tempomacie średnia 9 l/100 km. Żeby nie było atpliwości autostrada w De, gdzie nie ma ograniczeń V max.

Tylne nadkola - korozja, ew. jakość napraw. Tylne amortyzatory, 99% kombi ma samopoziomowanie w amortyzatorze, koszt wymiany kosmiczny (ok 1600zł/szt), zwrócić uwagę czy odpowiednio wysoko stoi tył, bo widziałem kilka leżacych na oponie. hydroregulatory - metaliczne stukanie powinno ustac po całkowitym rozgrzaniu silnika, po wymianie oleju jest lepiej. U mnie sygnalizuja termin wymiany, gdy zbliżam się do konca przebiegu oleju, zaczynaja głośniej stukac, az przestają cichnąc. zmieniam olej i jest ok.

zeby był czysty, bo chyba tylko w ten sposób można mu wynagrodzic bezawaryjną pracę.

Krótko, jeśli miałbym kupić następny samochód to będzie to galant 2,5 v6 (chciałbym vr4...), najlepiej po 2000 r, liczę się z przekładką wnętrza, bo w nowszych rocznikach, trudno jest znaleźć kremową skórę, z którą nie zamierzam się rozstawać.

Mam wersję bez kontroli trakcji, czego czasem brakuje na drugim biegu(zwłaszcza zaraz po rozpoczęciu deszczu, na zimówkach, które są o rozmiar węższe). Poza tym prowadzenie bajka, przyspiesza jak chcę i kiedy chcę ja, kierowca, trzyma się drogi jak przyklejony. Parkowanie ok, chociaż zdarzyło mi sie przytrzeć, ale tylko dlatego, ze ducato ma większe lusterka, a niestety nim jeżdze częściej...

Tu skala powinna zostać powiększona o 50 %. Skrzynie mam manualną, ale jak mi sie nie spieszy mogę jechać jak automatem - ruszam 1, zaraz 2, i po chwili 5;D Silnik da radę.

Fotele przednie dostały 8, bo kanapa tylna powinna dostać 12;D Jest prawie tak wygodna jak w starych dobrych mercedesach beczkach. Przynajmiej ta w wresji obszytej skórą. Wyciszenie, jest ok, ale > 170 km/h mogłoby być ciszej, powietrze wokół lusterek i wzdłuż słupków przednich dośc głośno szumi. Powyżej 200 km/h robi sie neprzyjemnie. Może to dyskretny znak zaplanowany przez japońskich inżynierów, zeby zwolnić...

Ja mam prawie 2 m i sie spokojnie mieszcze, za mną tez usiadzie drugi prawie taki, więc jest wystarczająco. Wygoda obsłgi- wszystko na miejscu,pod ręką obsługa raczej intuicyjna. Jakość materiałów - rewelacja, skóra u mnie jest zużyta, ale nie widać po niej przebiegu (280kkm), zresztą sądząc po wnętrzu, jeździło głównie na długich trasach i przeważnie tylko z kierowcą. Uważać na tylne nadkola, w rocznikach do 99 beda pordzewiale, jeśli nie są szukać śladów napraw, zwracając uwagę na jej jakość. Ja chciałem oszczędzić i mam do ponownej naprawy.

Grzało w weekend przy -18 rewelacyjnie. Latem chłodzi idealnie przy + 35.

tu jak napisalem wcześniej, widocznośc b.dobra, jak na osobówkę, z tak niska pzycją za kólkiem.

Głupie pytanie, miałem dwa problemy z elektryką. Pierwszy - przestawiał mi się zegarek, wystarczyło podgiąc blaszkę od jego pamięci, bo nie łączyła. Drugi, spaliła mi się żarówka oświetlenia wnętrza, dostałem wsklepie moto z częsciami do japońców za 1,9 zł.

Pompa miała prawo powiedzieć dość. Wymieniałem elementy zawieszenia - sworznie, łączniki stabilizatorów, kompletny rozrząd (czyli rzeczy eksploatacyjne) ceny porównywalne z innymi markami. A najlepsze - filtr oleju tańszy niz do opla astry 1,6

nie sądziłem, ze tak duza jednostka napędowa, zadowoli się w sumie tak niewielkimi ilościami paliwa.