Opinia Mitsubishi Galant 2.0 0KM (turbo diesel) hatchback 1995r., ocena użytkownika (jtp)

Mitsubishi Galant 1995r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 0KM (turbo diesel)

data oceny: 2009-07-12

Warszawa - Szczecin - Warszawa na zbiorniku paliwa. Tylko bez ekstremów normalna jazda trakcyjna.

Nie naprawiana uszczelka pod głowicą. Reszta to drobiazgi. Musi być olej pełny syntetyk i to dobrej jakości. To jest turbo. Mój ma 265 000 i pełny syntetyk dla silników mocno obciążonych.

Wymiana oleju co 10 000 bezwzględnie. Nie oszczędzać. To nie Ople , które latają po 30 000 bez wymiany oleju - to jest jakieś chore lub chwyt marketingowy. Płyn chłodniczy - ważna sprawa. Sprawny wentylator chłodnicy oleju. Pełny bak , czyste szyby i w Polskę jedziemy.

Nie wymagającym do normalnego użytku . Nigdy nie zawiódł mnie w trasie.

Auto generalnie dobre i ma duszę. Mogę polecić. Nie wspomniałem ,że mój model był wyprodukowany na wschodzie w kraju kwitnącej wiśni.

Jest OK , nie ma co narzekać. Przy większej prędkości wspomaganie się zmniejsza i daje zdecydowanie większą kontrolę nad trakcją. Stabilny , można mu ufać.

Generalnie może być dla niewybrednych. Ma kopa , ale to nie benzyna. Z lotnego startu lepszy niż benzyna z podobnym silnikiem. Porombany układ chłodzenia w tym modelu , bardziej już go nie mogli skomplikować. Ma tendencje do przegrzewania. Uszczelka pod głowicą wytrzymuje jakieś 200 000 + 40-50 tyś.Później problemy.

No może być , jest stabilny podczas jazdy pod warunkiem ,że ma sprawne amortyzatory . Tył Kayaba , przód Bilstein. Znakomite połączenie. Ale Kayaba na tyle może pęknąć przy dużym obciążeniu i wpadnięciu w wyrwę. Oceniam na OK szczególnie przy dużej prędkości i zakrętach.W porównaniu z mondeo galant jest zdecydowanie stabilniejszy na zakrętach , można doginać bez redukcji biegów. Idzie pięknie

Jest jak jest. Może ogólnie być.

Beznadzieja z wentylacją. Ciepło z silnika przedostaje się na nogi , koszmar w lecie. Grzanie OK

OK

Ten model ma mało elektroniki dlatego dostaje najwyższy punkt. I to jest jego bardo duża zaleta.

Głównie końcówki drążków i niestety górne wahacze . To jest jego słaby punkt. Wahacz górny lewy i prawy są słabej trwałości . Różne zakładałem i taki ich urok. Dają się regenerować i spełniają swoje zadania. Poprzedni model galanta 89-91 miał lepsze zawieszenie.

Beznadzieja.

To jedna z zalet , oszczędny , solidny.