Opinia Mitsubishi Pajero American Dream 3.0 V6 ECI MULTI 185KM (benzyna+gaz) terenowy 1996r., ocena użytkownika (cmw)

Mitsubishi Pajero American Dream 1996r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

silnik: 3.0 V6 ECI MULTI 185KM (benzyna+gaz)

wyposażenie: ABS

data oceny: 2008-08-15

Ogólny stan, stan układu napędowego, rdza i pęknięcia ramy szczególnie w rejonie łuku za przednim kołem zdarzają się często.

Bardzo dobry samochód na co dzień, można zjechać z asfaltu bez obaw że sobie nie poradzi (nie mam na myśli rajdów ekstremalnych tylko dojazd nad jezioro, żwirownie czy zimą do domu przez zaspy). Nadaje się znakomicie do pracy i na weekend z rodzinką. Bez obaw można ciągnąć lawetę czy camping.

Trzeba się przyzwyczaić - prowadzenie samochodu w koleinach i innych dziwactwach na naszych drogach zdecydowanie utrudnia prowadzenie miśka. Promień skrętu nie zwala z nóg.

Waga i powierzchnia pojazdu czynią że mimo ponad 180 koni nie jest to rakieta. Mimo wszystko układ napędowy oceniam bardzo pozytywnie. Skrzynia pracuje jak marzenie, przełącza płynnie i bez szarpania.

Wysoki komfort podróżowania, dobra widoczność dla wszystkich pasażerów. Nawet ostatnie foteliki dodatkowe (6+7) są wygodne.

Duże lusterka boczne zapewniają dobrą widoczność do tyłu.

Części do samochodów japońskich kiedyś były drogie, teraz wszystko jest dostępne w niskich cenach.

Układ napędowy w tym samochodzie to ostatnie z prawdziwych terenówek. Pełna blokada tylnego mostu, reduktor i możliwość dołączenia przedniego napędu podczas jazdy. Teraz reklamują L200 w wersji dakar ze skrzynią superselect - mieliśmy to 10 lat temu w Pajero :)