Opinia Mitsubishi Outlander 2.0 TDI 168KM (olej napędowy) terenowy 2008r., ocena użytkownika (m5n)

Mitsubishi Outlander 2008r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

silnik: 2.0 TDI 168KM (olej napędowy)

data oceny: 2009-09-08

Jestem mile zaskoczony, bo mimo 1700 kg fajnie pali jak mój colt 1300 a ile jest od niego większy i wygodniejszy.

Naprawdę warto wzmocnić silnik i szkoda pieniędzy na dodatkowe bajery wystarczająca jest wersja INTENS ta bez plusa. Reszte według uznania można dokupić za ok. 5 tyś.

Mniejsze zużycie paliwa daje jazda na kołach 16 a nie 18.

Jak do tej pory nie narzekam i jestem z całokształu bardzo zadowolony! wyśmienity stosunek użyteczności do ceny. Myśle już o kolejnym Mitsubishi tym razem Lanserze chyba 2,0 l.

Auto łatwe w prowadzeniu i niezawodne w każdych warunkach pogodowych, bezawaryjny i niezawodny układ kontroli trakcji nawet przy spotkaniu z sarną przy blisko setce na mokrej nawierzchni. Karoseria lekko uszkodzona, ja cały a sarna... niestety nie wiem. Co do parkowania wymagany jest trening, dla mało wprawnych przydatne czujniki i kamera cofania!!!

Silnik pokazuje co potrafi i jest na prawdę żwawy dopiero po przeczipowaniu! do 168 KM i 368 Nm, oryginalny to po prostu WÓŁ przy karecie! miałem uczucie że lada moment zgaśnie, szczególnie na skrzyżowaniach. W ogóle ma sie poczucie jazdy trochę jak w czołgu, bo silnik niezle daje po uszach. Przy nieforsownej jezdzie spalanie niezmienne.

Ogólnie wygodny i przestronny, choć fotele przednie kompletnie nie trzymają na zakrętach. Duży chałas silnika powyżej 110 km/h, mimo wszystko komorę silnika japończycy chyba potrafią lepiej jednak wyciszyć.

Bardzo ładny rasowo-dostojny wygląd, przyciąga oko. Niesamowicie wygodne rodzinne auto na długie trasy. Deska rożdzielcza bez zbędnej przyciskomanii, tylko te pomarańczowe zegary ale to chyba po to aby w nocy nie przysnąć.

Bardzo dobrze spisujująca sie klima i ogrzewanie zimą też bez zarzutu.

Dobra widoczność na dużą odległość, niestety kiepska tuż przed wozem, niepokojąco martwe pola na wysokości przedniego i tylniego słupka utrudniają manewrowanie precyzyjne autem.

Bez zarzutu, nic do tej pory mi się nie zwaliło nawet jedna żarówka.

Jak do tej pory bezawaryjny! nie licząc spotkania z sarną ale serwis jakoś sobie z tym poradził.

kretyński!!! trzeci rząd foteli chyba dla krasnali bo nawet dzieci się w nim nie pomieszczą. Mało wygodne przednie fotele. Kiepska instalacja głośnomówiąca do komórki. kiepska widoczność tuż przed autem.

W zasadzie nie ma się do czego przyczepić w wersji INTENS za te pieniądze (ok 110 tyś zł.) prócz podstawowj wersji silnika ale hiping wszystko rozwiązuje. Przemyślna klapa bagażnika ułatwiająca załadunek.

Tomasz