Opinia Nissan Note Visia 1.4 88KM (benzyna) hatchback 2006r., ocena użytkownika (sdy)

Nissan Note Visia 2006r. - opinia użytkownika

data oceny: 2010-05-24

To trudno ocenić bo jeżdżę na różnym paliwie (od TESCO do BP) jak podejdzie. Najmniej co dziwne zużywa na paliwie z TESCO ale jest wtedy głośniejszy silnik. Najwięcej zużywa na V-Power od Stat-Oil ale za to jak cichutko mruczy jakby się kotek najadł szyneczki.

Na dobranie właściwych opon (zimowych lub letnich w zależności od daty zakupu). Te fabrycznie montowane to mówiąc poglądowo minimum socjalne i lepiej zastrzec sobie swoją markę wybraną opon a fabrycznych nie montować. Koszt wyjdzie raptem ok.500 zł wyższy ale komfort jazdy i co ważne bezpieczeństwo też nam wzrośnie, co chyba jest najważniejsze.No i lakier lepiej wybrać srebrny metalik bo idealnie odbija promienie słoneczne a więc jeśli kupimy auto bez klimy to do temperatury 25 stopni nie trzeba nawet włączać dmuchawy na full.

aby go dobrze parkować a najlepiej garażować bo łatwo mu przecierają inni amatorzy wolnego miejsca zderzaki.

Rodzinom z dwójką dzieci lub dorosłych (np. dziadków)

Wystawiam mu 10 z małym minusikiem za żarówki (ale w końcu sam się nauczyłem wymieniać i teraz to mogę nawet co 3 m-ce bo to żadna sztuka, tylko trzeba trochę spokoju przy tej wymianie i pójdzie lepiej niż w ASO).

Układ jezdny jest. ok. zwłaszcza z letnimi oponami firmy KLEBER. Ze względu jednak na dużą wygodę we wsiadaniu do autka (jest dosyć wysokie) auto jest podatne na boczne podmuchy nawet pochodzące od tira, ale idzie to opanować.

Jak na duży ciężar (ponad 1,1 T auto ma całkiem niezłe przyspieszenie nawet dla kogoś lubiącego prędkość. Na autostradzie N.Tomyśl - Łódź jechałem 150-170 km/h prawie przez cały czas nie licząc ograniczeń i szło gorącym latem i jesienną słotą szybko i pewnie.

Przestrzeń w środku jest, jak mawia moja połowica, lepiej zamaskowana niż duże krzyżackie zamki w małych krzakach.Duża przestrzeń wewnątrz niejednokrotnie budziła zdziwienie nawet u posiadaczy merców. Pasażerem z tyłu może być i koszykarz i nie zmęczy się podciąganiem nóg pod brodę bo je może swobodnie wyciągnąć. Auto troszeczkę głośne ale nawet przy grającym radiu nie trzeba się przekrzykiwać.

Jakość więcej niż przyzwoita. Schowek z przody ma nawet chłodzenie co się docenia gorącym latem gdy schowamy tam 2 duże butelki wody mineralnej lub 6 puszek piwa. Wszystkie zegarki wystarczająco widoczne.

Prze 3 lata eksploatacji działa wszystko bez zarzutu. Nagrzewanie w zimie już po 3 minutach od wyjazdu z pod domu a chłodzenie w lecie po 10 sekundach daje tak, że aż zęby szczękają.Tylko należy pamiętać o wymianie czynnika chłodzącego co 30 kkm.

Nic dodać nic ująć wszystko oceniam na 10.

Trochę za często zużywają się żarówki drogowe a może mam za duże wymagania bo w końcu wymiana 3 par w ciągu 3 lat to chyba dzisiejsza norma.

Koszty napraw nie są zbyt małe ale jak na japońca też nie powalają. No ale ja jadę przez 3 lata na naprawach w ASO NISSANA to i jak ma być.Ale to są przeglądy okresowe (30, 60, 80 tys. km)i wtedy tylko leci robocizna i wymiany części eksploatacyjnych.

Ponieważ porównywałem te książkowe 8,8, 5,3 i 6,2 ale dziś wiem, że i koncerny takie badania robią w idealnych laboratoryjnych warunkach a i używają idealnego paliwa. Tak więc mimo, iż nie dochowuję normy podręcznikowej spalania jestem ogólnie zadowolony ponieważ preferuję jazdę sportową i szybką to wylatuję poza ten ranking normy spalania książkowego.

Jak na polskie dziurawe drogi auto daje poczucie komfortu.

stefan