Opinia Nissan Micra Face-lifting 1.0 16V 55KM (benzyna) hatchback 2000r., ocena użytkownika (5ks)

Nissan Micra Face-lifting 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 1.0 16V 55KM (benzyna)

data oceny: 2008-02-12

szczegulną uwagę zwróćcie na.....kolor nadwozia, bo ze wszystkim dacie sobie radę.

lepiej utrzymywać wyższe obroty silnika kosztem 1 l/100km dacie dobre warunki pracy temu silnikowi a wasza jazda będzie bezpieczniejsza

bardzo dobry samochód dla rodziców z małym dzieckiem, ekonomiczny a zarazem dynamiczny. przystępna cena modeli K11 w stosunku do konkurencji. niedroga eksploatacja ponieważ samochód jest mało awaryjny. bardzo przyzwoity design do dziś nie przynosi wstydu, dobre materiały wykończeniowe dają poczucie że jest to auto zaprojektowane z myślą dla estetyków , nie pomijając przy tym funkcjonalności. dobre silniki wielopunktowy wtrysk dopracowany bardzo dobrze i 16 zaworów to daje przyjemną pracę silnika.

zawieszenie miękkie ale skuteczne świetnie działający układ stabilizatorów auto nurkuje w zakręty nie wynosi je na zewnętrzną auto bez wspomagania ale przy tym rozstawie kół nie ma to większego znaczenia.

elastyczność silnika to wielki plus możesz jechać 60km/h na 5 biegu!!!, choć samochód najlepiej się czuje przy obrotach rzędu 3700-4200 obr/min przy przyspieszaniu warto potrzymać auto na niższym biegu na tzw jazdę dynamiczną. może to brzmi śmiesznie ale micra przy masie 730 kg jest autem dynamicznym. super do jazdy w mieście.

Fotele bardzo wygodne w części siedziska niestety na oparciu brakuje regulacji części lędźwiowej i brak trzymania bocznego ( ważne przy wyczuciu trakcji pojazdu)ale ogólna ocena 6 wiem co piszę bo jestem konstruktorem siedzeń samochodowych. silnik pracuje cicho dokucza dopiero powyżej4000 obr/min na wolnych obrotach słychać tylko wentylatory od nadmuchu (głośne).

jak na tak małe autko miejsca dość dużo z przodu ale z tyłu wygodnie pojadą 2 osoby (na krótkiej trasie)bagażnik wystarczy na zapakowanie podręcznego bagażu i lodówki turystycznej (choć raz zrobiłem nim 450 km w jedną stronę w 5 osób na pokładzie i bagażem dla wszystkich na weekend w górach a torebki kosmetyczne naszych kobiet były wielkości torby z bazaru od braci ze wschodu)ergonomia nie zaskakuje wszystko pod ręką i estetyczne (wersja po face-liftingu) w starszych modelach K11 było trochę gorzej.

ogzrzewanie działa dobrze ale słaba wentylacja.

samochód jest jak szklana kula wąskie słupki i duże szyby dają pełną widoczność, dotego wielką pomocą są sferyczne lusterka.

słaby nadmuch było dobrze jak przesiadłem się z \\\\"malucha\\\\" ale po krótkim czasie przywykłem i jest to teraz dla mnie duży minus (moje auto mie ma klimatyzacji).

jak już napisałem auto przez dwa lata oprócz typowych napraw eksploatacyjnych nie spędza snu z powiek i zawsze gotowe czeka na ciebie w garażu. koszty eksploatacyjne serwisowe czyli płyny serwisowe, szczęki hamulcowe, filtry oraz biorąc pod uwagę stan naszych dróg łączniki stabilizatorów to ceny części jak przy każdym pojeździe tej klasy i tego rocznika. dużo też zaoszczędzicie przeprowadzając te naprawy samemu bo wszystko jest dziecinnie proste.

Sławomir