Opinia Nissan Micra 1.3 super s obniżony 75KM (benzyna) hatchback 1993r., ocena użytkownika (h4g)

Nissan Micra 1993r. - opinia użytkownika

silnik: 1.3 super s obniżony 75KM (benzyna)

wyposażenie: Klimatyzacja

data oceny: 2009-07-09

mój egzemplarz był po modyfikacjach sterownika (albo po prostu był już mocno dobity) więc palił dużo, ale generalnie te silniki są oszczędne.

Tak jak w przypadku innych aut. ogólnie nie zauważyłem szczególnych przypadłości tego modelu.

Jeździć i się cieszyć niezawodnością.

Samotni lub młoda rodzina do 3osób

Bardzo dobre auto dla rodziny 3 osobowej. świetnie się jeździ zarówno po mieście jak na trasie. (Ale podejrzewam że z silnikiem 1.0 już było by dużo gorzej zwłaszcza na trasie.) Zwinne, w miarę szybkie i prawie niezawodne pomimo soiego wieku i przebiegu. (Podany przebieg to stan jaki był na liczniku ale podejrzewam że auto miało przebiegu ok 100 tyś km więcej bo jak je kupiłem to miało już 13 lat a na liczniku było tylko 121 tys km.) Polecam roczniki 96, 97 tuż przed liftingiem bo potem pogorszyła się jakość materiałów we wnętrzu i wprowadzono okropnie pstrokate tapicerki. Poza tym wprowadzono inne niezbyt ergonomiczne fotele.

W moim aucie było utwardzone i obniżone zawieszenie, wiec prowadziło się super zwłaszcza na zakrętach, ale za to niestety trochę bardziej było czuć nierówności. Wspomaganie bardzo dobre, hamulce skuteczne ale trochę głośne (miałem wentylowane tarcze z przodu i sportowe klocki.

Właściwości silnika bardzo dobre, przy 1 osobie jechałem 180 km/h. Na 3 można się rozpędzać już od 1300 obr. przy ok 3000 obr zaczyna się odczuwać znaczny wzrost mocy, można to zauważyć zwłaszcza na biegu 4 i 5 przy wyprzedzaniu. Niestety duży ciężar (np 4 osoby) ma spory wpływ na przyspieszenie, w końcu to tylko 1.3 l pojemności.

jak wspomniałem u mnie było twardsze zawieszenie. poza tym sportowy tłumik ale mimo to nie było tak głośno. Sam silnik jest w miarę cichy.

Jak na taki mały samochód to jest on bardzo pojemny ( można na przykład w środku przewieźć drzwi o wymiarach 208 x 60 cm. trochę mały bagażnik, ale my zmieściliśmy się na wyjazd 2 tygodniowy z dzieckiem 2 letnim zabierając do bagażnika jeszcze mały wózek spacerowy. Poza tym mieliśmy dzieloną kanapę ale w zasadzie na urlopie jej nie składaliśmy.

bardzo wydajna (w moim przypadku z klimatyzacją)

widoczność bardzo dobra w każdym kierunku. poza tym z przodu widać narożniki auta więc łatwo się parkuje a tył kończy się w zasadzie kilka cm poza tylną szybą więc też bardzo łatwo wyczuć ile można cofnąć.

tylko 5 bo zawiódł raz układ sterowania wiatrakiem chłodnicy, trzeba też sprawdzić wyłącznik zespolony świateł/kierunkowskazów, ale to dotyczy wszystkich nissanów z tych lat, mi udało się go samemu zregenerować.

1.Linka sprzęgła oryginalna 300zł, ja kupiłem zamiennik 60zł. Wymieniłem sam czas naprawy ok 40 min. 2.Uszczelka półosi z wymianą 150 zł. 3. Amortyzatory tylne ok 200zł za kpl, ale można kupić drożej podobno lepsze. Wymieniłem sam (tylko 4 śruby), czas naprawy ok 1 godziny.

Ale jak wspomniałem to był egzemplarz w modyfikowanym układem sterowania silnika. Pomimo tego palił tylko 1,5 litra więcej niż seicento 900, czyli: Trasa od 5.5 do 6.5 w zależności od prędkości. Miasto od 7.5 do 10.5 w zależności od stylu jazdy, oraz temperatury otoczenia i długości przejechanego odcinka. Ja jeździłem ok 4 km do pracy, dodatkowo z 15 min. postojem po drodze. więc w zimę auto nie zdążyło się za bardzo nagrzać. Z opinii innych użytkowników wynika że te auta są niezwykle ekonomiczne.

wyposażenie (klima, centralny zamek, elektr szyby, uchylne tylne szyby, wspomaganie, regulacja wysokości kierownicy) właściwości jezdne , silnik, funkcjonalność, niezawodność. Gdyby to auto było z 97 roku a nie z 93 to chyba bym go nie sprzedał i zostawił jako 2 auto w domu. Poza tym w aucie nie było nigdzie rdzy, pomimo tego że kilka elementów nadwozia było malowane po delikatnych uszkodzeniach parkingowych.