Opinia Nissan Micra Tekna 1.5 cdi 65KM (olej napędowy) hatchback 2003r., ocena użytkownika (hzg)

Nissan Micra Tekna 2003r. - opinia użytkownika

nadwozie: hatchback

silnik: 1.5 cdi 65KM (olej napędowy)

skrzynia biegów: ręczna/manualna

przebieg: 97 000 km

liczba drzwi: 3

wyposażenie: ABS,Klimatyzacja

pochodzenie: importowany

jeździłem/łam tym autem: niecały rok

data oceny: 2009-07-10

liczba wyświetleń: 3291

Spalanie

przy tym silniku nie widać duzej różnicy przy spalaniu w trasie i w mieście. wyniki podaję dla spokojnej jazdy. przy jeździe dynamicznej spalanie wzrasta znacząco, ale i tak jest to ok. 5,6 l na setkę w mieście.
diesel
3.70
Cykl mieszany
4.00

Odpowiedź:Tak

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?

bardzo często zniszczona tapicerka drzwi i kierownicy (słabe materiały), zawieszenie.

Na co zwrócić uwagę podczas codziennego użytkowania tego auta?

poziom paliwa =D

Komu poleciłbyś/poleciłabyś to auto?

grzecznym chłopcom, paniom i ludziom z drugą młodością.

wersje wyższe z bogatym wyposażeniem dają duży komfort jazdy, samochód trochę \"urósł\" w porównaniu z poprzednikiem, szkoda tylko że nie kupiłem modelu z lepszym silnikiem.

Jestem wierny marce przedtem miałem Nissana Micre 1,0 i to było o wiele lepsze auto jeżeli chodzi o właściwości trakcyjne. Model K12 ma tendencję do myszkowania po drodze, nie nurkuje w zakręty jak jego poprzednik, kontrola trakcji się tu przydaje.

niestety silnik Renault to już nie to samo. fakt że elastyczność silnika jest nadal zadowalająca jest tylko z powodu zręcznego operowania gazem i biegami.

resorowanie dobre, ale pozostawia jeszcze wiele do życzenia. samochód lepiej zachowuje się pod obciążeniem. Fotele bardzo wygodne, pozwalają na komfortową jazdę nawet w dłuższej trasie. wyciszenie słabiutko, zadawało by się że dźwięki z zewnątrz nie powinny dochodzić do kierowcy, a tu wielkie rozczarowanie, wycie silnika powyżej 2500 obr/ min zaczyna być uciążliwe.

przestrzeń bardzo dobra, na tylnym siedzeniu nie jeżdżę, ale ponoć jest również dobrze. Ergonomia duży plus podręczna i łatwa obsługa zwłaszcza w wersji z klimatyzacją automatyczną. bagażnik wystarcz na dużą walizkę i lodówkę samochodową (przydało by się gniazdo zapalniczki) można go zwiększyć przesuwając kanapę do przodu, niestety trzeba zrezygnować już z miejsc na tylnej kanapie. materiały ogólnie ok. wielki minus to boczki tapicerowane słabej jakości tworzywem miękkim, wycierają się dość szybko, na szczęście ten materiał jest tylko na drzwiach.

wszystko super, klimatronic działa idealnie, po 15 sek. z kanałów płynie zimniutkie powietrze nawet przy 30 st. na zewnątrz.

nic dodać, nic ująć

bardzo słaby dostęp do żarówek, ytrzeba wymontować lampy zarówno tylne jak i przednie. O elektronice się nie wypowiadam - nie znam się =P

z sondarzy wynika że części i koszty napraw są nawet mniejsze niż u konkurencji, ja na razie nie mogę tego odnieść do rzeczywistości samochód mam od 3 miesięcy.

Co negatywnie zaskoczyło oceniającego?

opis powyżej.

Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego?

opis powyżej.

Spalanie