Opinia Nissan Micra pierwszy face-lifting 1.0 V16 55KM (benzyna) hatchback 1999r., ocena użytkownika (23gk)

Nissan Micra pierwszy face-lifting 1999r. - opinia użytkownika

silnik: 1.0 V16 55KM (benzyna)

data oceny: 2012-10-02

Ogólnie, stan techniczny, czy nie jest zajechane. Do tego łańcuch w rozrządzie, jeśli brzęczy, to szykuje się kosztowna wymiana.

Typowe wskazania. Do tego niewskazana jazda na niskich obrotach na wysokich biegach.

Wszystkim, którzy potrzebują taniego i pewnego auta do jazdy po mieście.

Moje pierwsze auto. Kupiłem, żeby nauczyć się jeździć i cel został osiągnięty. Auto ekonomiczne, dające przyzwoity komfort jazdy po mieście, radzące sobie w trasie. Drobne usterki nie wyłączały micry niespodziewanie z jazdy, naprawy nie rujnują.

Autko małe, przyzwoicie się prowadzi i rewelacyjnie parkuje. Nie przeszkadza nawet brak wspomagania kierownicy. Do 130 km/h na autostradzie nic w aucie nie czuć, poza hałasem oczywiście. Przy 140 km/h czuć już było lekkie wibracje.

Silnik bardzo elastyczny, choć niskie obroty zdaniem mechaników sprzyjają rozciąganiu łańcucha rozrządu. Za krótko miałem auto by się o tym przekonać, a przez około rok starałem się jeździć właśnie na niskich obrotach. Spod świateł rusza szybko i przy jednej osobie jeździ całkiem dynamicznie. Obciążonym autem lepiej nie próbować wyprzedzać, bo zwyczajnie brak mu mocy. Biegi wchodzą gładko.

Zawieszenie dość twarde, na kocich łbach mocno trzęsie i dzwoni. Obciążenie auta nie poprawia odczuć. Jestem wysoki i dla mnie fotele przednie mają trochę za krótkie siedzisko. Przy dojazdach do pracy (niecała godzina w jedną stronę) nie było to uciążliwe, przy jeździe z Wrocławia do Gdańska - trochę tak.

Z przodu siedzi się całkiem wygodnie. Z tyłu, biorąc pod uwagę wielkość auta, nie ma tragedii. Nieduży bagażnik, ale po złożeniu tylnych dzielonych siedzeń, zmieniał się w małego vana ;) Moja 11-letnia micra nie miała śladu korozji. Przód (wersja po liftingu) moim zdaniem ciągle jeden z ładniejszych, tył jakby pięć lat starszy.

Przy dużej wilgotności powietrza micra miewa trudności z szybkim odparowaniem szyb.

Widoczność w małym nissanku jest po prostu rewelacyjna.

Duża ilość miejsca dla kierowcy.

Jomojo