Opinia Nissan Pathfinder 2.5 174KM (olej napędowy) terenowy 2005r., ocena użytkownika (242g)

Nissan Pathfinder 2005r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

data oceny: 2013-07-20

Było mniejsze spalanie na nominalnych oponach - średnio w cyklu mieszanych nie było większe niz 10l/100. Wzrosło po wymianie ogumienia na większe i z bieżnikiem bardziej terenowym - AT

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

Ocena byłaby wyższa gdyby nie korozja nadwozia. Aktualnie jestem w trakcie wymiany korespondencji z Nissanem na Węgrzech - zobaczymy jaki będzie finał. Samochód generalnie fajny, ale dopiero jak dołożyłem blokadę tylnego mostu i zmieniłem zawieszenie

Przy standardowym zawieszeniu pojazd myszkował, mocno pochylał się na zakretach. Wymieniłem amortyzatory i sprezyny na off-roadowe i jest super. Samochód podniesiony o 5cm więc prowadzenie powinno byc gorsze - jest wprost przeciwnie - prowadzi się znacznie lepiej niż wcześniej, nawet przy większych prędkościach super trzyma się w zakretach

Zdecydowanie lepszy manual niz automat - automat źle zestrojony, za wysoko przełącza i znacznie większe jest spalanie. Manual 6 biegowy bardzo dobry

Mam wymienione zawieszenie na Lovells i jest super. Fotele przednie mają trochę za liche boczne trzymanie

Korozja tylnej klapy po 3 latach, po kolejnych trzech korozja ponowna tylnej klapy, tylnych błotników i tylnych drzwi (purchle na płaskich powierzchniach) - w samochodzie za ponad 200tyś zł to skandal.

Dość wolno się nagrzewa w zimie

Rewelacyjna kamera cofania

Elektronika bez zastrzeżeń. Słabe zabezpieczenie przewodów pod podłogą - doszło do uszkodzenia wiązki od poziomowania świateł.

Wada fabryczna - błąd przy fabrycznym montażu skrzyni - spieprzył jakiś Hiszpan. I tak dobrze, że w fabryce się przyznali do spartolenia montażu bo nasz serwis rwał włosy z głowy i blisko było do wymiany całej skrzyni. Objawem było wyskakiwanie 6 biegu po odjęciu gazu.

Korozja nadwozia to skandal

Kazik