Opinia Nissan Sunny 1.4 LX 75KM (benzyna) hatchback 1992r., ocena użytkownika (k74)

Nissan Sunny 1992r. - opinia użytkownika

silnik: 1.4 LX 75KM (benzyna)

data oceny: 2009-07-13

Z tym spalaniem to jest różnie. Wartości które podałem moą by błędne, gdyż jak się w mieście wciśnie to potrafi nawet i 12 wypic. Zależy od stylu jazdy. W trasie natomiast rewelacja. Jechałem do Pragi. W dzie strony wyszło ok. 1000km. Autostrada, niasto, drogi zwykłe i po górach. Nie żałowałem mu gazu i się zdziwiłem po powrocie do domu. Wyszlo mi 7.1L/100km, gdzie na autostradzie goniłem po 150km/h, co przy aucie gaźnikowym liczy sie z duzo większym spalaniem. Jeżeli bedziemy jeździc z głową to autko mile nas zaskoczy na stacji przy tankowaniu.

Elastyczne przewody, które są czesto zmurszałe i pozałamywane. Zbierznośc tylnycj kół. Niezależne zawieszenie w tym roczniku lubi się przestawiac. co 2 lata ustawiamy i jesiemy dalej.

Wymiana płynów, filtrów w terminie i nie ma problemu.

Auto dla osób młodych lubiących troszeczkę poexperymentowac przy przeróbkach tuningowych oraz dla osób strszych które cenia sobie niezawodnośc tego modelu.

Wady: mało ładnie zachowanych Słoneczek na polskim rynku Zalety: łatwodostępne części, niezawodnośc, spalanie itd. Lista jest długa. Ciężko by wymienic wszystkie.

Nie wiem, czy tak jest we wszystkich modelach, ale w moim sa luzy na przekładni kierowniczej, co powoduje małe niedogodności przy jeździe po koleinach i po drogach nie utwardzonych(wieksza prędkośc i dzióry) piwodują lekkie pływanie auta. I lekka nadsterownośc. Ale tego już się nie da zmienic.

Jak na rocznik 92 przytało silnik zbyt duża elastycznością nie grzeszy. Ale to nie jest auto sportowe. Jeżeli utzrymusie się obroty w okolicy 3000 silniczek zachowuje się rewelacyjnie. Na początku był mułowaty, gasł na biegu jałowym po tym jak już się rozgrzał, ale okazało się, że większośc wężyków w tym podziśnienia było zmurszałych. Po wymianie efekt był odczuwalny(pozytywnie). Koszt naprawy 10zł. Mozna to zrobic samemu.

Zawieszenie jak na razie bez większych problemów. Ja jeszcze nie zmieniałem amortyzatorów i nie wiem kiedy były wcześniej wymieniane, ale nie ma jeszcze żadnych stuków. Skutecznośc po badaniu to 75% przód i 80%tył. Ale tłumienie nierówności w nawierzchni średnia. Nie wiem czy to wada amorków, czy może to auto już tak ma. Szykuję sie do zmiany na pneumatyczne. Zobaczymy.

Jestem osobą o wzroście 192cm i powiem, że w żadnym aucie tak dobrze mi się nie siedziało, mimo braku redulacji foteli w płaszczyźnie pionowej. Może chodzi o to, że płozy fotela są umieszczone pod ukosem(im dalej tym niżej). Ale osoby siedzące za mną nie mają wtedy rewelacji. Ergonomia jest w tym modelu mocną stroną. W pierwszy dzień po zakupie nie miałem żadnych problemów ze znalezieniem przełączników. Bagaznik stosunkowo mały, ale nie jest to auto rodzinne(w moim przypadku). Na 2tyg wczasy z żoną spakowaliśmy się bez problemu. Jeżeli chodzi o materiały użyte do wykończenia wnętrza to rewelka jak na datę produkcji. Fotele są oryginalne i brak jakich kolwiek przetarc, pzebarwień. Deska rozdzielcza z miękkich materiałów nie skrzypi nie stuka, nawet po tym jak ją rozebrałem na części pierwsze żeby zmienic podświetlenie. Igiełka. Blacharka jest the best. 17lat i tylko 2punkty zapalne i to jeszcze w takim miejscu, gdzie ja sam bym nie zobaczył. Tuż po zakupie ktoś na parkingu zrobił rysę do blachy i nie ma tak śladu rdzy do dziś. Mowe autka mogą pozazdrościc takiej blachówy. Wielki +

Zimą jest suuuuper. W kabinie już po kilku min można kurteczkę ściągnąc i jechac dalej, czego nie dało rady w poprzednim aucie (Fiat Brawa 99r). Latem troszeczkę gorzej. Brak klimy jest zabójczy. W czasie jazdy jest w miarę ok, ale dopiero na 4 biegu wentylatora. Ale jak się zatrzyma bez otwarcia okna nie wyrobi. I jeszcze fabryczna wada tego modelu. Nawet jak wyłączę wentylator ciepłe powiertze spod maski ciśnie się do kabiny.

Jedyny mankament to szerokie tylke słupki, do których można się przyzwyczaic. Już nie mam z tym problemu. Fajnie, że to jest wersja HB, czyli z szybą kończy się auto i przy parkowaniu rewelka. Z przodu też w jak najlepszym pożądku. Można wkręcac na parkingu na centymetry. Lusterka zewnętrzne można zmioenic z fabrycznych na asferyczne. Chociaż śmię twierdzic, że ze względu na rocznik mało jest jeszcze oryginałów.

Warto dużą uwagę zwrócic na alternator i akumulator. Altek potrafi walnąc w najmniej oczekiwanym momencie, z tym, że po spaleniu się altka przejechałem jeszcze ok 70km zanim coś zauważyłem. To był plus. Minus tego, że auto pociągnęło tyle prądu z akumulatora, że ten się wygotował i spalił na wiór. Nowy altek kosztował 400zł, ale teraz rewelka.

Jak na japońca to części są rewelacyjnie tanie. Chociaż naprawa w przypadku mojego auta to słowo wyolbrzymione.

Nieszczelnośc fabryczna układu chłodzenie dająca popalic latem. Dzięki bogu są okna.

Blacharka na poziomie aut współczesnych