Opinia Nissan Sunny GTI B12 1.8 ca18 90KM (benzyna+gaz) coupe 1990r., ocena użytkownika (k58)

Nissan Sunny GTI B12 1990r. - opinia użytkownika

nadwozie: coupe

silnik: 1.8 ca18 90KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2009-07-13

Dużo pali gazu - 16V mam wersję z dodatkowymi przepustnicami na 4 z ośmiu kanałów ssących które po przekroczeniu odpowiednich obrotów się otwierają i wtedy zasysają wszystkie zawory. niestety nie wiem czy dobrze to funkcjonuję. Moim zdaniem za wcześnie się to otwiera i auto przez to pali więcej

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

na blachy w bagażniku i nadkola od strony wnętrz

temperaturę silnika

kolekcjonerom i majsterkowiczom, oraz ludziom które to auto się podoba ma specyficzny wygląd, warto mieć garaż

Nie polecam jako pierwsze autom nie wybacza błędów;) mogą rdzewieć tylne nadkola w miejscu zgrzein przednie... też Zwróć uwagę na to przy kupnie:) Wdzięczne auto jak się o nie dba można trochę poszaleć V max powyżej 210 kmh Generalnie jak się kupi zdrowe auto to można być zadowolonym, ja miałem mniej szczęścia.

auto wrażliwe na zbieżność przedniego zawieszenia i jakiekolwiek luzy. dobrze prowadzi się w zakrętach (mam trochę twardsze sprężyny z tyłu. ogólnie samochód raczej twardy. Dobry układ wspomagania, ale lubi przeciekać w miejscu uszczelniaczy kolumny kierowniczej (łatwo można to naprawić)

Silnik o dziwo elastyczny kręci się normalnie do 7-8 tyś ale nie należy przesadzać lubi obroty do 3 do 5 tyś. równa praca. Do skrzyni trzeba się przyzwyczaić na początku można nie trafiać z biegami. Dynamiczny ale na wyższych obrotach i przy wyprzedzaniu

Twardy, nie zbyt cichy. dużo miejsca z przodu z tyłu natomiast wejdą dwie osoby o wzroście do 140 cm

Z przodu średnio ale z tyłu są dwa duże schowki po bokach zamykane klapami z dziwnymi zamkami, Plastik wszechobecny. Tylne siedzenia można złożyć. Zegary rozmieszczone logicznie i poprawnie

Ciekawostką są nawiewy na... ręce kierowcy umieszczone po bokach zegarów, przydają się w zimie:) długo się nagrzewa

Do przodu normalnie ale trzeba wziąć pod uwagę przedni trochę wystający zderzak . Jest problem z widocznością do tyłu po skosie w prawo małe szyby tylne boczne i gruby tulny słupek do tyłu bardzo dobrze, można blisko podjechać

Jeżeli pali się bezpiecznik to dlatego że coś się popsuło, z wilgocią nie ma problemu. Duża zaleta zapłony niema kabli wysokiego napięcia cewki bezpośrednio na świecach (4) Zalecam pilnowaniu stanu płynu chłodzącego i temp. silnika cewki nie lubią przegrzewania silnika jak i sam silnik

Jak na swoje lata to nieźle koszt części jak w zwykłym sunny bo niewiele się różnią ale uwaga na tylne tarcze. Polecam markowe klocki ham.

długo się nagrzewa

trzeba wiedzieć co robisz