Opinia Nissan Primera 1.8 114KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 2000r., ocena użytkownika (t2p)

Nissan Primera 2000r. - opinia użytkownika

silnik: 1.8 114KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2010-07-15

Posiadam zamontowaną sekwencyjną instalację gazową, którą użytkuję bez problemów. Silnik idealnie pracuje. Dlatego przy cenach LPG ok. 2.10 PLN za litr mam prawo mówić, że jet to auto bardzo ekonomiczne. POLECAM.

Stan zawieszenia. Niestety jest ono zaawansowane technologicznie a polskie drogi są dalej w okresie międzywojennym!

Na przepalające się żarówki w przednich reflektorach, trochę za często.

Każdemu do modelu P-12.

Samochód nudny stylistycznie ale posiada wszelkie atuty dla samochodu rodzinnego, ekonomicznego, bezawaryjnego. Oczywiście też nie lubią tego samochodu złodzieje. Nie martwię się, że po wyjściu z marketu będę go szukał i nie znajdę. Jeszcze raz polecam.

Ogólnie samochód prowadzi się pewnie, nie zaskoczy nieprzewidywalnym zachowaniem na łuku jezdni czy też podczas ostrego hamowania. Troszkę niepokojąca jest zbyt długa droga hamowania ale można wybaczyć.

Jednostka napędowa nie jest w tym modelu optymalna ale za to jakościowo bez zarzutu!

W tej kategorii samochód według mnie wypada zdecydowanie dobrze a nawet bardzo dobrze.

Samochód w tej kategorii prawie idealny gdyby nie malutka przestrzeń bagażowa po złożeniu tylnych oparć. Niestety konstruktorzy nie przewidzieli, że w Polsce auta służą nie tylko do jazdy ale również do przewożenia większych gabarytowo rzeczy. Muszę nieraz korzystać z udogodnień dużo mniejszego samochodu (DAEWOO TICO) aby móc przewieść np. drzwi.

Brak nawiewu na pasażerów siedzących z tyłu. Córka na mnie się złości, że klima pracuje a u niej z tyłu jest zbyt gorąco.

Ideał.

IDEAŁ. Nie ma co komentować. Dopóki samochodem nie zajęli się francuscy inżynierowie (model P-12) wszystko jest OK.

Nie wiem czy są bardziej bezawaryjne samochody niż japońskie! Oczywiście piszę o samochodach, w których nie "mieszali" europejscy inżynierowie!

Mała przestrzeń bagażowa po złożeniu tylnego oparcia.

Prawie ideał.