Opinia Nissan Primera P11 2.0 131KM (benzyna+gaz) sedan (limuzyna) 1997r., ocena użytkownika (21h5)

Nissan Primera P11 1997r. - opinia użytkownika

silnik: 2.0 131KM (benzyna+gaz)

data oceny: 2011-02-18

Taki smok musi jeść. Mam ciężką nogę a i tak nie mam podstaw do narzekań

Łapy tylnych amortyzatorów, wycieki, hamulce,

Hmmm....najlepiej na bezpieczeństwo, ponieważ auto nie wymaga od użytkownika niańczenia

Osoby, których nie stać na auto powyżej 10 tyś, które nie lubią kupować i naprawiać, które lubią czuć moc pod prawą nogą i nie płakać na stacjach benzynowych. Auto piękne ne jest, ani ładne ale funkcjonalne

Na 13 lat i ćwierć miliona przebiegu auto ma doskonałą kondycje. Rozrząd na łańcuch, proste zawieszenie, nieskomplikowany silnik, mało wodotrysków = niskie koszty. Primery są dobrze wyposażone i wygodne, wdzięczne jak sie wszystko robi na czas. Wielkim atutem Primer w porównaniu z autami z tamtych lat jest oświetlenie przednie (Valeo), jakie żarówki by nie były, świeci jasno i dokladnie

Z hamulcami jest problem z zapiekaniem się tylnych no i czasami szwankuje czujnik ABS-u - u mnie tylko zapiekły się cylinderki - koszt z robocizną -100 PLN

Silniki japońskie lubią wysokie obroty, dopiero od 5000 obrotów diabeł się w nich budzi. Mimo tego nie odbija sie to na spalaniu. Skrzynia wiekowa, chodzi nieraz ciężko ale bez większych problemów

Z pełną obsadą trochę prowadza ale i same auto trochę waży. Silnik daje radę, trochę go słychać powyżej 3 tyś obrotów

W kabinie przestronnie, ergonomia - jak to u japońca, wszystko pod ręką i tam gdzie ma być - intuicyjna obsługa. Zaaranżować można sobie tylko uchwyt na telefon bądź navi...

Chociaż słyszalem opinie o problemach z parowaniem szyb to u mnie tego tematu nie ma. Auto się bardzo szybko nagrzewa (przy -10 po ok 2-3 km mam co najmniej 40 stopni na silniku). Ładnie trzyma temp - nie grzeje sie w korkach i nie schladza w jeździe pod wiatr. Wentylator mógłby być bardziej wydajny

Do przodu widzimy wszystko (chyba, że ktoś kurdupel), do tyłu już niespecjalnie(sedan) a lusterka jak by były większe to byłoby idealnie

Wszystko działa, no oprócz silniczka krokowego w obrotomierzu i prędkościomierzu bo potrafi sie zepsuć (naprawa samemu w 3h)

Ceny części zamiennych są bardzo rozpięte. Eksploatacyjne tanio, nietypowe już potrafią zaskoczyć. Naprawy są proste bo i konstrukcja nieskomplikowana. Każdy mechanik da radę. Na szczęście jest dużo zamienników. Napewno Primera nie jest częstym gościem warsztatów

Obawiałem sie że będzie mi palił jak banda smoków a tu niespodzianka. Przy -12, -17 na odcinkach 15-20 km wyszło 13,5 l LPG