Opinia Nissan X-Trail T31 2.0 150KM (olej napędowy) terenowy 2007r., ocena użytkownika (wdw)

Nissan X-Trail T31 2007r. - opinia użytkownika

nadwozie: terenowy

data oceny: 2011-02-13

Jak to u producentó- w katalogu pisali o 1-2 l mniej niż wychodzi w życiu. Chciałem automatu i komfortu - no to mam spalanie, ale w porónaniu do innych suwów to chyba normalnie wychodzi?

Odpowiedź:Trudno powiedzieć

Na wyłuszczone przeze mnie wady i usterki.

Dbać jak o każdy inny.

Osoby mieszkające poza miastem.

To mój pierwszy suv więc trudno mi porównywać, ale ogólnie ani to auto idealne anie słabe. Wiem, że zainteresowani oczekują jednoznacznych opinii, ale trudno być wiarygodnym nie majać porównania.

Zawieszenie na wybojach pracuje ok. Drgania przenoszone prze kolumne na kierownicę. Źle ustawiona geometria (brak możliwości regulacji w pełnym zakresie) - po roku miałem łyse opony od środka!

Skrzynia biegów dobrze zsynchronizowana ale silnik 150 km to słabe rozwiązanie dla x-trail`a. Do tego dochodzi częsty spadek mocy prze filtr cząstek stałych-awarie.

Fotele co prawda skórzane i elektrycznie ustawiane, ale nie super wygodne. Tylne fotele sąskłądane i często stuka ich mocowanie (serwis na gwarancji dokręcał ale teraz radzić trzeba sobie samemu)

Cóż - beznadziejny podłokietnik, jeden schowek ale bez oświetlenia(!), drugi pod szybą ale na płaskie rzeczy. Plastyki raczej słabe - wycierają się. W bagażniku tandetne materiały bez udogodnień-trzeba uważąćco się wozi...

No dobrą chwilę to on potrzebuje żeby się rozgrzać, klima mimo co rocznej dezynfekcji trochę zalatuje i wykazuje się słabym zakresem regulacji (do tego jest tylko jednostrefowa)

Jak wspomniałem - słabo z patrzeniem do tyłu - trzeba zamontować dodatkowo kamerę lub czujniki.

Poziom elektroniki za 140 tys. zł raczej standardowy - do tego problemy z filtrem PDF i czujnikiem spalin - raz doszło do awarii gdzie silnik wyłączał się pop prostu w czasie jazdy! Na szczęście w mieście a nie na trasie...

Wysokie ceny w serwisie na części- na szczęście wymienione naprawy poszły na ich koszt. DO tego słabe rozeznanie - przy awarii czujnika spalin musiałem jeździć 3-krotnie zanim doszli co się zepsuło!

Po japończyku spodziewałem się co najmniej kilku lat bezawaryjnej jazdy. Gdyby nie 3-letnia gwarancja, to pewnie odradzałbym zakup tego auta.

Bardzo dobrze sprawuje się automat - bardzo lubię na nim jazdę.